WYWIAD

08.04.2015

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Co nowego u K-Jah? Trochę się u Ciebie pozmieniało…

Tak, zarówno prywatnie, jak i muzycznie. Obecnie mieszkam w Cardiff, stolicy Walii ze wspaniałą kobietą, z którą dzielę życie i również tworzę muzykę. Jej głos również pojawia się w moich najnowszych produkcjach. Nieustannie pracuję nad nową muzyką: nagrywam, miksuję, tworzę, a dodatkowo pracuję kilka dni w tygodniu. Czuję nieustanny progres i widzę, że się rozwijam, a to mnie bardzo inspiruje do dalszej pracy.

Jak określiłbyś muzykę, nad którą obecnie pracujesz?

To dźwięki K-Jah. Specyficzne liczenie, komponowanie i zapisywanie pomysłów muzycznych w szczytowych momentach koncentracji. Moja muzyka to bardzo swobodny melanż różnych gatunków, na których opieram całą koncepcję tworzenia. Uwielbiam obserwować, jak łączą się ze sobą różne rodzaje muzycznej energii i powstają z tego zupełnie nowe, bardzo ciekawe kombinacje, które – jak mi się wydaje - będzie bardzo trudno zaszufladkować.

Jakie emocje masz na myśli, co Ciebie obecnie najbardziej porusza, inspiruje?

To przede wszystkim miłość. Im więcej jej doznaję, tym bardziej widzę, jak potężną jest siłą. Najpotężniejszą na świecie. Częstotliwości, które generuje miłość, są najwyższej jakości i największej mocy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w procesie tworzenia muzyki, bo właśnie wtedy można tę energie uchwycić, a następnie podzielić się nią z innymi.

Z kim dzielisz te emocje - z jakimi muzykami współpracujesz?

Na mojej płycie zagrają bardzo różni instrumentaliści. Na perkusji zagra Mirosław Chojnacki z Jafii, Jubba White z Dubtonic Kru, Dariusz “PepciaQ” Daniszewski z WAO i The Relievers oraz Bartosz Drozd. Na instrumentach klawiszowych zagrają: Luke Dixon z Dubtonic Kru, Jan Gembala z Jafii oraz ja. Sekcję instrumentów dętych tworzą w różnych konfiguracjach: Tomasz Busławski, Olaf Wegier, Dawid Główczewski, Klaudiusz Kłosek, Konstanty Janiak.Dodatkowo na gitarach uslyszymy Janka Pęczaka (T.Love,The Relievers) oraz Szymona Chudego (StarGuardMuffin, Chilli Crew,Bethel). Na płycie można również usłyszeć głos Patrycji Strzyckiej, która pięknie zaśpiewała u Wersmana w utworze „Wolnym być”, jak też u Davida D'Light’a w ”Righteousness” oraz w ostatnim singlu Mad Majka „Missing You”. Ten ostatni utwór spodobał się załodze portalu reggaeville i zdążył już, mimo kilkunastu zaledwie dni od premiery, zdobyć sporą popularność na świecie. Płyta będzie bardzo różnorodna, ale utrzymana w bardzo charakterystycznym brzmieniu. Dużo klimatów roots, wymieszanych z soulem, troszkę funky, raczej klasyczne brzmienia i wysmakowany przekaz liryczny. Ten krążek będzie zapisem wielu komunikacji międzyludzkich, których doświadczyłem na przestrzeni kilku lat. Zapewniam, że artyści którzy pojawią się na tej płycie dostarczą Wam mega - energię, fantastyczne piosenki i w pełni świadomy przekaz od wielu świadomych artystów. Nie mogę się już doczekać, kiedy będę mógł podzielić się z wami wszystkimi tym materiałem. One Love ! Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Jarosław Wardawy

Krystian „K- Jah” Walczak – muzyk, kompozytor, producent, współodpowiedzialny między innymi za pierwszy polsko-jamajski projekt i płytę „Rastasize”. Komponował muzykę min. dla takich artystów jak Tallib, Damian Syjon Fam, Tamika, Junior Tshaka, Rastasize, Runkus i wielu innych. Obecnie przygotowuje się do wydania płyty ze swoją muzyką przygotowaną w międzynarodowej kooperacji z różnymi muzykami. Płytę promuje singiel „Missing you” nagrany przez MadMajka w kooperacji z K-Jah. Utwór został zmiksowany przez Umberto Echo i zmasterowany przez Studio As One, jednych z najlepszych producentów reggae w Europie. Oficjalna premiera miała miejsce w czwartek 26 marca na portalu Reggaeville oraz w audycji Strefa Dread na antenie Polskiego Radia Czwórka, gdzie po kilku dniach utwór wzbudził zainteresowanie wielu stacji radiowych na świecie. Płytę K-JAH wydaje Lou Rocked Boys.

KONCERTY

FORUM

lepsze studia czy porobienie kursów?

24.09.2017 | 19:15 przez satisfylet

odtrucia alkoholowe

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

Jak skutecznie oszczędzać?

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

Brama garażowa

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

regały

23.09.2017 | 22:03 przez Fionnka009

Gadżety erotyczne, używacie?

23.09.2017 | 20:24 przez Retotu

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki