WPIS ENCYKLOPEDII

DWANAŚCIE PLEMION IZRAELA

12 Plemion Izraela - odłam rastafarian, założony w 1968 roku, których założycielem był dr Vernon „Prorok Gad” Carrington. Propagował on wśród rasta zasadę czytania jednego rozdziału Pisma dziennie. Jest to najbardziej pokojowy i liberalny ruch spośród wszystkich rastafariańskich odłamów. Jego główna cecha polega na akceptowaniu Iessusa Kristosa (Jezusa Chrystusa) jako Odkupiciela i Pana. Rola Hajle Selassie nie jest jasno sprecyzowana, rasta z 12 plemion uważają go za bosko namaszczonego króla w prostej linii wywodzącego się od króla Dawida i Salomona, co jest zgodne z przekazami tradycji etiopskiej na temat historii tej najstarszej dynastii świata. Mimo że jest uważany za reprezentację Jezusa, nie jest samym Jezusem, ale przedstawicielem wiecznego Dawidowego przymierza, które będzie spełnione wraz z powrotem Iessusa na ziemię. Podaje się, że jego członkowie mogą modlić się w kościele, który wybrali lub w zaciszu swojego domu. Członkowie 12 plemion uważają się za potomków 12 synów Józefa. 12 plemion podzielonych jest na 12 domów, a do każdego domu jest się przypisanym według znaku zodiaku.

 
Plemię Miesiąc Kolor
Napthali Styczeń Zielony
Joseph Luty Biały
Benjamin Marzec Czarny
Reuben Kwiecień Srebrny
Symeon Maj Złoty
Lewi Czerwiec Purpurowy
Judah Lipiec Brązowy
Issachar Sierpień Żółty
Zebulon Wrzesień Różowy
Dan Październik Niebieski
Gad Listopad Czerwony
Asher Grudzień Szary

Skomentuj wpis

KONCERTY

FORUM

Meble do salonu - jakie?

20.10.2017 | 12:41 przez mierrnas

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 08:53 przez Jogin

JESTEŚ NOWY? Tu się przywitaj!

19.10.2017 | 20:03 przez ericos

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

19.10.2017 | 20:02 przez ericos

Witam

19.10.2017 | 20:01 przez ericos

Szukam zespołu

19.10.2017 | 19:43 przez Moggi

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki