RECENZJA

ZIGGY MARLEY & MELODY MAKERS

"LIVE VOL.1"

Dziedzic artystycznej spuścizny po Bobie Marleyu daje o sobie znać po raz kolejny. Co ciekawe, "Live, vol. 1" jest dopiero pierwszym koncertowym krążkiem, jaki Ziggy wydał w trakcie swej, trwającej już 15 lat, kariery.
 
Nie trzeba być mistrzem intelektu, by domyślić się, że lider rodzinnego kolektywu The Melody Makers w niedługim czasie uraczy miłośników reggae kolejnym zbiorem przebojów nagranych na żywo. Nim to jednak nastąpi, mamy okazję słuchać przez ponad godzinę pulsującej muzyki w wykonaniu kwartetu złożonego z dzieci Boba z jego małżeństwa z Ritą Marley. Piątym reprezentantem muzycznego klanu jest przyrodni brat czwórki - Julian, który od lat bywa zapraszany do nagrań przez Ziggy'ego, Stephena, Cedellę i Sharon. Tym razem Twórcy Melodii powierzyli mu rolę klawiszowca, choć przecież posiadacze jego solowych albumów wiedzą, iż potrafi się popisać znakomitym głosem. Ta działka na "Live, vol. 1" należy głównie do Ziggy'ego. Ten charyzmatyczny artysta od lat próbuje - raczej z udanym skutkiem - udowodnić, że swojemu słynnemu ojcu nie zawdzięcza nic prócz talentu i... podobnego głosu. Bo gdy wsłuchamy się w wybrane na tę koncertową składankę piosenki z repertuaru Boba Marleya ("Jammin'", "Stir It Up" i "Could You Be Loved"), jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawia się duch Króla Reggae. Pod adresem rodzinnej formacji wiele ciepłych słów można skierować również za to, że swoją twórczością próbują oni uciąć wszelkie dywagacje na temat kredytu, który mają do spłacenia ojcu. Dynamiczny "Power To Move Ya", mistyczny w klimacie "One Good Spliff", plemienno-soulowy "Beautiful Day" i nieco rewolucyjny "Conscious Party" przekonują mnie w zupełności. Zwłaszcza, że w każdej nucie, w każdym słowie The Melody Makers słyszę radość z grania reggae - "bożej muzyki w Babilonie".
 
- ONET.PL -

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki