RECENZJA

ZIGGY MARLEY & THE MELODY MAKERS

"LIVE!" DVD

Jeśli ktoś myśli, że dzieci Boba Marley'a nie mają talentu, jest w błędzie. Ziggy, Stephen, Cedella i Sharon mają nie tylko talent, ale i swój własny styl, co można zobaczyć i usłyszeć na krążku "LIVE!". 19 piosenek zawartych na tym DVD brzmi niezwykle przebojowo, lekko i szczerze, a podobieństwo do króla reggae... oczywiście jest, ale to w końcu jego krew.
 
Nie ma tu co prawda Marleyowskiego patosu, wszechobecnego rastafarianizmu ale jest za to pozytywna wibracja nie mająca sobie równej. Bujamy się od pierwszych dźwięków "Brothers & Sisters", potem przy "Jah Bless" i "Rainbow Country"... tego koncertu nie da się oglądać na siedząco - chcąc nie chcąc po chwili "stoisz" przed telewizorem otoczony pulsującym dźwiękiem. Chcesz krzyczeć i klaskać z całą publicznością. Siostry Marley tańczą, cały zespół buja się radośnie a Ziggy i Stephen zmieniają się przy mikrofonie. Nie brakuje oczywiście hitów ich taty. Mamy więc: "Small Axe", "Jammin'", "Africa Unite" i inne. Czujemy, że Bob gdzieś tam jest. Tu trzeba podkreślić podobieństwo wokalu - Ziggy i Stephen brzmią momentami jak ich ojciec, nawet ruchy i sceniczne zachowanie /mam nadzieję, że nie wymuszone/ - szczególnie Stephena przywodzi na myśl występy Boba. DVD "LIVE!" to dwie godziny reggae w najlepszym wydaniu dla początkującego, jak i dla zaawansowanego reggae-melomana. Do tego dochodzi świetna jakość obrazu - bijąca po oczach wspaniałymi barwami. Dźwięk zapisany w DD 5.1 i DTS oraz dodatki - m.in. fragmenty prób przed koncertem. Szczerze polecam! Ja się nie zawiodłem. -PiotRAS-

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Ulubiona drużyna piłkarska

23.06.2017 | 14:06 przez rozgofsgi000

Independent Dub Day 2017!

23.06.2017 | 10:18 przez LionStage_Rafal

Schody drewniane do domu

23.06.2017 | 00:16 przez opterim

Z czym kojarzą Ci się sterydy?

22.06.2017 | 21:59 przez miracle2

Czy kawa odchudza

22.06.2017 | 21:57 przez miracle2

Czy zwracasz uwagę na to co cię otacza?

22.06.2017 | 21:56 przez miracle2

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki