RECENZJA

ZIGGY MARLEY

Love is my religion DVD

Miłość - to takie proste
 
Po dwóch ostatnich i niewątpliwe najlepszych albumach w karierze, najstarszy z potomków króla reggae Boba Marley’a idzie za ciosem i pokazuje swoje nowe oblicze, tym razem w postaci koncertowego dvd. No, może nie do samego końca, bo utwory z „Love is my religion” i wcześniejszego „Dragonfly” to tylko połowa tego materiału. Resztę po równo uzupełniają piosenki The Melody Makers i nieśmiertelne kompozycje ojca.
 
Chyba każdy z młodych Marley’ów sięga po utwory Boba, więc nie będę marudził, tym bardziej, że to, co wybrał Ziggy, to nie koniecznie standardy znane każdemu słuchaczowi. Poza tym np. takie „Conrete Jungle” różni się nieco od oryginału. A jakie jest to dvd? Przede wszystkim pełne radości. Nie chodzi mi w tym miejscu tylko o dźwięki, jakie płyną ze sceny, ale także o relacje między muzykami. Znakomicie gra gitara. Nie nachalnie, choć wszędzie jej pełno. Wszystko na swoim miejscu. Raz jest sweet reggae music, innym razem wolno i transowo, roots przechodzący w folk. Wszystko jednak podporządkowane hasłu – Love is my religion. To przecież takie proste. Jeśli nie wierzycie zobaczcie to dvd. W skali 5-cio stopniowej daje 5 z małym minusem. Ten minus, to mój prywatny żal, za tak mało utworów z genialnej płyty „Dragonfly” (tutaj w liczbie 3). 
I na koniec taka mała refleksja. Czas postarać się w końcu o koncert Ziggy’ego w Polsce. Nigdy nie byłem w Stanach, ale wydaje mi się, że nasza publiczność reaguje bardziej żywiołowo i spontanicznie. Kto wie, może kolejne dvd Marley zarejestruje właśnie tutaj ;-)
 
Rass Tomi

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki