RECENZJA

TABU

Salut

Choć pierwsza minuta płyty brzmi jak nagranie Dire Straits, w kolejnej już wiesz, że to tylko muzyczny wstęp do wiązanki nowych przebojów Tabu. Sekcja dęta uderza mocno i jakże charakterystycznie dla tej formacji. Później grupa ani na moment nie daje nam zapomnieć, iż zwycięstwo w Ostródzie i udany debiut fonograficzny pt. „Jednosłowo” warte były pochlebnych komentarzy i pochwał. Brak może przebojów na miarę „Dziękuję ci Jah” i żartów na temat „Słonecznego reggae”, niemniej materiał jest równy i bardziej niż zadowalający.
 
„Bang Bang”, „Salut”, „Fiz” i „Tlen” to dla mnie wizytówka płyty. Tych utworów słucha się z dużą przyjemnością. Przy nich wracają też wspomnienia sprzed lat, kiedy to mało znany zespół otwierał festiwal Afryka w Toruniu. Pamiętam, że oczarowali mnie wtedy swoją żywiołowością, a w trakcie półgodzinnego koncertu dostarczyli wielu muzycznych wrażeń. Wymienione utwory to także świetny łącznik pomiędzy nowym Tabu, a tym z debiutanckiej płyty. „Zabierz mnie stąd” i „Bez słów” to już oblicze zespołu, które lubię trochę mniej. Jest spokojnie, nawet za spokojnie, a muzyczny puls w stylu Daab, nie porywa już tak bardzo. Ale słucham dalej, bo wiem, że na końcu jest hitowy „Tabone” z gościnnym udziałem Bob One'a. Tabu gra tu zawodowo, a Bob po raz kolejny udowadnia, że jest pierwszym głosem polskiego dancehallu. Razem stworzyli coś co bawi i jak zabawa słowem i dźwiękiem brzmi. Tak więc ten utwór przyjmuję bez pytań. A jeśli ktoś zapyta, czy najnowszą płytę Tabu warto mieć na półce, odpowiadam: oczywiście!
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki