RECENZJA

REFORMA

Pustyni smak

Istnieją od blisko roku. Jak sami mówią, po latach grania w różnych składach, połączyli swoje siły w tworzeniu muzyki roots reggae. W marcu nagrali EP-kę "Pustyni Smak" zawierającą trzy utwory. Tak w skrócie opisać można niedługą historię ReFormy. 
 
Nie słyszałem jeszcze tego zespołu na żywo. Szkoda, bowiem ocena „na ucho”, z debiutanckiej sesji miarodajna na pewno nie jest. Cóż jednak powiedzieć mogę po zapoznaniu się z tym krótkim materiałem? Otóż to, że jest nieźle, choć nuta debiutu, jest niestety wyraźna. Słychać to szczególnie w wokalu, trochę monotonnym i niestety nie pozbawionym wpadek językowych. Nie jestem bowiem w stanie słuchać nawet najbardziej przebojowej piosenki, która kuleje refrenem „skąd mam wziąś siłę”... (winno być wziąć) Takie błędy nie przystoją. Szkoda, że się tak stało, bo numer choć przydługi, ma w sobie dobrą melodię i zapewne z tego powodu otwiera krążek. "Pustyni Smak" to już inna, przyjemniejsza dla ucha historia. Wokal lżejszy, muzyka nie powoduje znużenia, a i można doszukiwać się podobieństw do kilku markowych już zespołów polskiej sceny reggae. Oby tylko były to podobieństwa niezamierzone. 
EP-kę zamyka "Babilon on". Fajny, zmienny stylistycznie numer, z wieloma gitarowymi i klawiszowymi smaczkami. Niestety i tu wkradła się monotonia, wynikająca prawdopodobnie z długości utworu. Warto więc czasem pamiętać, że w niektórych przypadkach mniej, znaczy lepiej. I rada na koniec. ReForma powinna pomyśleć o choćby dwuosobowej sekcji dętej. Taki „dodatek” z pewnością wyszedłby muzyce grupy na dobre. To przecież właśnie dęciaki stanowią dziś o sile wielu polskich grup, że wymienię choćby Tabu i CGB. 
ReFormie życzę więc kilku muzycznych reform i czekam na spotkanie koncertowe.
 
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki