RECENZJA

PARALIŻ BAND

Vintage

Kilka lat oczekiwań i oto jest, trzecia płyta Paraliż Band, jednego z najbardziej rootsowych polskich zespołów reggae. Płyta równa, dojrzała i fantastycznie zagrana. I choć słuchając jej, nietrudno doszukać się podobieństw stylistycznych do the Wailers, to na pewno nie trąci ona wtórnością. To po prostu świetna produkcja inspirowana brzmieniem zespołu samego Marleya.
 
Słuchając tej płyty skupiam się przede wszystkim na muzyce. Początkowo mimowolnie szukałem podobieństw do Marleyowych hitów, ale z czasem był już tylko Paraliż Band i ich instrumentalne umiejętności. Gra perkusji, puls basu, rytm gitary, sekcja dęta i klawisze. Wszystko poukładane i dopracowane, ale jednocześnie brzmiące... nieco koncertowo, bez studyjnego spięcia i sztywności. Ze śpiewem też jest dobrze. Do fanów głosu wokalisty co prawda nie należę, jednak nie mogę mu odmówić charakteru. Na „Vintage”, wespół ze zgranym chórkiem, śpiewa on lekko i bez patosu, jaki dawał się słyszeć na dwóch poprzednich płytach. Miłym zaskoczeniem jest też strona tekstowa płyty. Z jednym wyjątkiem. Jest nim przebojowy melodyjnie, choć zupełnie nieudany tekstowo utwór „Mistrz Świata”. Jedna wpadka w zestawie dwunastu kompozycji to i tak niezły wynik i nie wpływa ona na ogólną, bardzo wysoką ocenę płyty. Szkoda mi natomiast jednej rzeczy – okładki. Podobnie jak w przypadku krążka „Take Reggae Grammy” mamy do czynienia z grafiką która nie tylko nie powala na kolana, ale po prostu może zostać niezauważona na sklepowej półce. Moim zdaniem muzyka toruńskich Wailersów zasługuję na lepszą oprawę i widoczne miejsce, na półce każdego fana nadwiślańskiego reggae.
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki