RECENZJA

PARALIŻ BAND

Vintage

Kilka lat oczekiwań i oto jest, trzecia płyta Paraliż Band, jednego z najbardziej rootsowych polskich zespołów reggae. Płyta równa, dojrzała i fantastycznie zagrana. I choć słuchając jej, nietrudno doszukać się podobieństw stylistycznych do the Wailers, to na pewno nie trąci ona wtórnością. To po prostu świetna produkcja inspirowana brzmieniem zespołu samego Marleya.
 
Słuchając tej płyty skupiam się przede wszystkim na muzyce. Początkowo mimowolnie szukałem podobieństw do Marleyowych hitów, ale z czasem był już tylko Paraliż Band i ich instrumentalne umiejętności. Gra perkusji, puls basu, rytm gitary, sekcja dęta i klawisze. Wszystko poukładane i dopracowane, ale jednocześnie brzmiące... nieco koncertowo, bez studyjnego spięcia i sztywności. Ze śpiewem też jest dobrze. Do fanów głosu wokalisty co prawda nie należę, jednak nie mogę mu odmówić charakteru. Na „Vintage”, wespół ze zgranym chórkiem, śpiewa on lekko i bez patosu, jaki dawał się słyszeć na dwóch poprzednich płytach. Miłym zaskoczeniem jest też strona tekstowa płyty. Z jednym wyjątkiem. Jest nim przebojowy melodyjnie, choć zupełnie nieudany tekstowo utwór „Mistrz Świata”. Jedna wpadka w zestawie dwunastu kompozycji to i tak niezły wynik i nie wpływa ona na ogólną, bardzo wysoką ocenę płyty. Szkoda mi natomiast jednej rzeczy – okładki. Podobnie jak w przypadku krążka „Take Reggae Grammy” mamy do czynienia z grafiką która nie tylko nie powala na kolana, ale po prostu może zostać niezauważona na sklepowej półce. Moim zdaniem muzyka toruńskich Wailersów zasługuję na lepszą oprawę i widoczne miejsce, na półce każdego fana nadwiślańskiego reggae.
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki