RECENZJA

PARALIŻ BAND

Take Reggae Grammy

Dawno żaden polski zespół nie grał tak łagodnego i melodyjnego reggae jak toruński Paraliż Band. Ich płyta TAKE REGGAE GRAMMY, o której słów kilka zamierzam tu napisać, to smakowita porcja roots reggae (mojego ulubionego) w najlepszym wydaniu.
 
Perkusja i rytmika utworów bliska Wailersom, sekcja dęta nasuwa zaś skojarzenia z tą znaną z Tumbao. Brzmi to na prawdę fajnie, a i wokalista śpiewać potrafi. Zdarza się jednak, iż przesadnie dbając o melodykę, gubi gdzieś lekkość i śpiewa jakby to powiedzieć... oazowo. Nie jest to duża wada, ale nie wszystkim może się podobać. Moje pierwsze spotkanie z Paraliżem (także ich repertuarem) miało miejsce na Festiwalu Reggae na Piaskach 2005 w Ostrowie. Wtedy już dostrzegłem (dosłyszałem:) przebojowość ich grania. Potwierdzeniem owej przebojowości był fakt iż słuchając płyty dzień po imprezie, zdawało mi się iż .. dobrze znam te utwory. Duża pochwała należy się więc kompozytorom repertuaru, którzy muzyki nie oparli jedynie na rytmie i ozdobnikach, ale i na dobrej melodii. Większa część numerów z płyty TAKE REGGAE GRAMMY powstała w latach 2002-2004, dwa utwory zaś to odświeżone wersje kawałków z poprzedniego dziesięciolecia ( XX wieku :). Tekstowo jest miło dla ucha. Kilka numerów po polsku, kilka po angielsku. Angielszczyzna na szczęście na wysokim poziomie. Moje ulubione utwory to "Reggae Paradise", "Catch Me" i "Let Me Be" - numer z iście wailersowskim charakterem (na perkusji gra chyba duch Carltona Barreta:). Świetnie brzmi też "Nie goń" który melodyką i sposobem śpiewania przynosi skojarzenia z popularną niegdyś NATURĄ (kryshnancki zespół reggae). O pozostałych utworach też złego słowa powiedzieć nie można. Jest po prostu przebojowo, melodyjnie i bardzo pozytywnie. Szczerze polecam i namawiam do zakupu płyty.
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 08:53 przez Jogin

JESTEŚ NOWY? Tu się przywitaj!

19.10.2017 | 20:03 przez ericos

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

19.10.2017 | 20:02 przez ericos

Witam

19.10.2017 | 20:01 przez ericos

Szukam zespołu

19.10.2017 | 19:43 przez Moggi

Idea kredytu hipotecznego i rat

19.10.2017 | 19:42 przez Moggi

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki