RECENZJA

MANAGGA

Czaj Czaj

Panie, Panowie, czas przedstawić kogoś, kto niebawem mocno zawróci naszym postrzeganiem świata - oto Managga. Spytacie: któż to taki? Przyjazny stwór z Tarragony, który po latach życia w konspiracji wraca, by przekazać istotne dla ludzkości treści... 
 
Managga to supergrupa. Nie obawiam się tak nazwać tego projektu, gdyż w istocie tak jest. Zespół ten został złożony z muzyków znanych i szanowanych na polskiej scenie reggae. Ojcem założycielem jest Andrzej "Gienia" Markowski muzykujący swego czasu z Tumbao, Flapjack, Habakukiem czy chociażby ostatnio związany z Oceanem. Dzielnie sekunduje mu wokalista Kamil "Grizzlee" Raciborski (z EastWest Rockers). Smaczków dodają instrumentaliści: klawiszowiec Radosław "dr EMZK" Ciurko (Bakszysz, Duberman, Tumbao Riddim Band), gitarzysta Julek (ex-Praga, Metronom), perkusista Marek Sieroszewski "Siekierka" (Tumbao, Bakszysz) oraz gitarzysta Tomek "Mr.Moon" Księżopolski (Tumbao). 
 
Nikt w Polsce jeszcze tak świeżo i kreatywnie nie łączył reggae i ragga z chwytliwymi, niemal popowymi, melodiami. Managga nie boi się również mocniejszych rockowych brzmień czy ucieczek w stronę orientu, electro czy balladowego grania. Utworom nie można odmówić pomysłowości i różnorodności. Wiele tu głębokich uczuć, słychać pasję i radość tworzenia. Krótko mówiąc: "Czaj Czaj" to powiew ciepłego wiatru, świeżego pozytywnego klimatu. Silnym punktem płyty jest niewątpliwie warstwa wokalna - nie od dziś wiadomo, że Grizzlee to jeden z najlepszych polskich reggae'owych wokalistów potrafiących umiejętnie radzić sobie zarówno z dynamicznym rapem, jak i śpiewem; tutaj należy również pochwalić Gienię, który uraczył nas swoimi wokalnymi wstawkami w kilku utworach. Dodatkowo na uwagę zasługują ciekawe teksty i idea, które wybijają ten wrocławski projekt ponad przeciętną. 
 
Może za bardzo pieję z zachwytu, ale sprawdźcie i powiedzcie sami, czy nie mam racji?
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów:
1. W matni 
2. Czaj czaj 
3. Spread Love 
4. The Gravity 
5. Proszę 
6. Everyday 
7. Cianka 
8. Zgoda 
9. Think Twice 
10. Jeleń

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki