RECENZJA

MANAGGA

Czaj Czaj

Panie, Panowie, czas przedstawić kogoś, kto niebawem mocno zawróci naszym postrzeganiem świata - oto Managga. Spytacie: któż to taki? Przyjazny stwór z Tarragony, który po latach życia w konspiracji wraca, by przekazać istotne dla ludzkości treści... 
 
Managga to supergrupa. Nie obawiam się tak nazwać tego projektu, gdyż w istocie tak jest. Zespół ten został złożony z muzyków znanych i szanowanych na polskiej scenie reggae. Ojcem założycielem jest Andrzej "Gienia" Markowski muzykujący swego czasu z Tumbao, Flapjack, Habakukiem czy chociażby ostatnio związany z Oceanem. Dzielnie sekunduje mu wokalista Kamil "Grizzlee" Raciborski (z EastWest Rockers). Smaczków dodają instrumentaliści: klawiszowiec Radosław "dr EMZK" Ciurko (Bakszysz, Duberman, Tumbao Riddim Band), gitarzysta Julek (ex-Praga, Metronom), perkusista Marek Sieroszewski "Siekierka" (Tumbao, Bakszysz) oraz gitarzysta Tomek "Mr.Moon" Księżopolski (Tumbao). 
 
Nikt w Polsce jeszcze tak świeżo i kreatywnie nie łączył reggae i ragga z chwytliwymi, niemal popowymi, melodiami. Managga nie boi się również mocniejszych rockowych brzmień czy ucieczek w stronę orientu, electro czy balladowego grania. Utworom nie można odmówić pomysłowości i różnorodności. Wiele tu głębokich uczuć, słychać pasję i radość tworzenia. Krótko mówiąc: "Czaj Czaj" to powiew ciepłego wiatru, świeżego pozytywnego klimatu. Silnym punktem płyty jest niewątpliwie warstwa wokalna - nie od dziś wiadomo, że Grizzlee to jeden z najlepszych polskich reggae'owych wokalistów potrafiących umiejętnie radzić sobie zarówno z dynamicznym rapem, jak i śpiewem; tutaj należy również pochwalić Gienię, który uraczył nas swoimi wokalnymi wstawkami w kilku utworach. Dodatkowo na uwagę zasługują ciekawe teksty i idea, które wybijają ten wrocławski projekt ponad przeciętną. 
 
Może za bardzo pieję z zachwytu, ale sprawdźcie i powiedzcie sami, czy nie mam racji?
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów:
1. W matni 
2. Czaj czaj 
3. Spread Love 
4. The Gravity 
5. Proszę 
6. Everyday 
7. Cianka 
8. Zgoda 
9. Think Twice 
10. Jeleń

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Ulubiona drużyna piłkarska

23.06.2017 | 14:06 przez rozgofsgi000

Independent Dub Day 2017!

23.06.2017 | 10:18 przez LionStage_Rafal

Schody drewniane do domu

23.06.2017 | 00:16 przez opterim

Z czym kojarzą Ci się sterydy?

22.06.2017 | 21:59 przez miracle2

Czy kawa odchudza

22.06.2017 | 21:57 przez miracle2

Czy zwracasz uwagę na to co cię otacza?

22.06.2017 | 21:56 przez miracle2

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki