RECENZJA

MANAGGA

Czaj Czaj

Panie, Panowie, czas przedstawić kogoś, kto niebawem mocno zawróci naszym postrzeganiem świata - oto Managga. Spytacie: któż to taki? Przyjazny stwór z Tarragony, który po latach życia w konspiracji wraca, by przekazać istotne dla ludzkości treści... 
 
Managga to supergrupa. Nie obawiam się tak nazwać tego projektu, gdyż w istocie tak jest. Zespół ten został złożony z muzyków znanych i szanowanych na polskiej scenie reggae. Ojcem założycielem jest Andrzej "Gienia" Markowski muzykujący swego czasu z Tumbao, Flapjack, Habakukiem czy chociażby ostatnio związany z Oceanem. Dzielnie sekunduje mu wokalista Kamil "Grizzlee" Raciborski (z EastWest Rockers). Smaczków dodają instrumentaliści: klawiszowiec Radosław "dr EMZK" Ciurko (Bakszysz, Duberman, Tumbao Riddim Band), gitarzysta Julek (ex-Praga, Metronom), perkusista Marek Sieroszewski "Siekierka" (Tumbao, Bakszysz) oraz gitarzysta Tomek "Mr.Moon" Księżopolski (Tumbao). 
 
Nikt w Polsce jeszcze tak świeżo i kreatywnie nie łączył reggae i ragga z chwytliwymi, niemal popowymi, melodiami. Managga nie boi się również mocniejszych rockowych brzmień czy ucieczek w stronę orientu, electro czy balladowego grania. Utworom nie można odmówić pomysłowości i różnorodności. Wiele tu głębokich uczuć, słychać pasję i radość tworzenia. Krótko mówiąc: "Czaj Czaj" to powiew ciepłego wiatru, świeżego pozytywnego klimatu. Silnym punktem płyty jest niewątpliwie warstwa wokalna - nie od dziś wiadomo, że Grizzlee to jeden z najlepszych polskich reggae'owych wokalistów potrafiących umiejętnie radzić sobie zarówno z dynamicznym rapem, jak i śpiewem; tutaj należy również pochwalić Gienię, który uraczył nas swoimi wokalnymi wstawkami w kilku utworach. Dodatkowo na uwagę zasługują ciekawe teksty i idea, które wybijają ten wrocławski projekt ponad przeciętną. 
 
Może za bardzo pieję z zachwytu, ale sprawdźcie i powiedzcie sami, czy nie mam racji?
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów:
1. W matni 
2. Czaj czaj 
3. Spread Love 
4. The Gravity 
5. Proszę 
6. Everyday 
7. Cianka 
8. Zgoda 
9. Think Twice 
10. Jeleń

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki