RECENZJA

LION VIBRATIONS

Save Us...

Muzycy Lion Vibrations, pomimo dziesięciu lat na scenie, wciąż poszukują nowego, świeżego brzmienia. Cenne są te poszukiwania. Tym razem zaprowadziły ich w okolice dobrego rootsowego brzmienia, ze szczyptą jazzu. 
 
Na nieco jazzowy charakter płyty miał wpływ znany muzyk tego nurtu Piotr Baron. Jego saksofonowe solówki wzbogaciły między innymi ostatni utwór na płycie „Wszystko a nie nic”. Przyjemnie bujający i z dobrym tekstem. Dobra jest zresztą cała płyta „Save Us”, która aż kipi od korzennego grania, o które ostatnio coraz trudniej na polskiej scenie reggae. Wokalnie płytę zdominowała Jahga. Niestety, jej nieco nienaturalnie „czarny” głos nie przypadł mi do gustu. Dużo lżej brzmią numery w których pojawia się Igor. Piosenek z jego udziałem jest tu jednak niewiele. Choć każdy numer z „Save Us” ma w sobie przebojowość, najbardziej polubiłam „Ray of Sunshine” i „Pewnego dnia”. Ten pierwszy za świetny tekst, drugi za chwytliwy i melodyjny refren, oraz dynamiczną nawijkę Igora. Całość dopełniają dubowe efekty, które zdają się stanowić doskonałą receptę na reggae'owy przebój. Śpiew Jahgi w „Pewnego dnia” też brzmi miło dla ucha i pozbawiony jest wspomnianej wcześniej maniery. O jakości płyty stanowi też jej brzmienie, będące efektem realizacji, której dokonano w studio „As One” w Warszawie. Osadzenie basu i pozostałych instrumentów w przestrzeni jest wręcz wzorcowe. Przekonajcie się sami, bo naprawdę warto! 
 
Izabella

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki