RECENZJA

INDIOS BRAVOS

Mental Revolution (extended version)

Mental Revolution" (extended version)
 
 Indios Bravos, to grupa, której chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Formacja tworzona przez Piotra Banacha (eksgitarzysta Hey) i Piotra Gutkowskiego "Gutka" (kojarzony głównie z gościnnych udziałów na płytach Paktofoniki, czy Abra dAba) bez wątpienia jest jedną z największych "gwiazd" polskiego reggae.
 
Indios Bravos praktycznie nie istnieje w komercyjnych mediach, a jednak na ich koncerty przychodzą tłumy. Z racji, że zainteresowanie zespołem rośnie, a nakład drugiej płyty zatytułowanej "Mental Revolution" (2004 r.) wyczerpał się, wytwórnia My Music postanowiła ponownie wypuścić to wydawnictwo. Tyle tylko, że tym razem wzbogacono je o dodatkową płytkę, na której znalazły się trzy nowe utwory oraz trzy wideoklipy. Na debiutanckiej płycie, "Part One" (1999), band poruszał się w rytmach elektronicznego reggae. "Mental Revolution" jest krokiem ku tradycji, bardziej korzennych brzmień - to ukłon w stronę polskich zespołów reggae'owych lat 80. m.in. Bakszyszu, Izraela, czy RAP-u. To jedenaście wysmakowanych brzmieniowo utworów. Panowie mają dar komponowania chwytliwych melodii, które są w stanie rozgrzać i rozbujać każde skostniałe ciało. A tak niewiele trzeba - odrobina oryginalności, dużo gitarowych riffów, charakterystycznych harmonii, dubowego rytmu i nieprzeciętnych zagrywek. Trudno się temu oprzeć.
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów
 
Cd1
1. Intro
2. Tak to tak
3. Zabiorę cię
4. Sign
5. Pom pom
6. The sun
7. Wu-wei
8. 1865
9. Run run run
10. Mental revolution
11. Mental revolution state of sond version
 
Cd 2
Audio:
Samo nic
Nie Rytmiczny Me How (live)
Czas spełnienia (live - feat. Paweł Gawroński) 

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki