RECENZJA

HABAKUK

Family Front

Po budzącym dość sprzeczne emocje albumie „A Ty Siej!” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, zespół Habakuk świętuje 18-te urodziny jubileuszową płytą „Family Front”.
 
Dorobek zespołu, choć niezbyt pokaźny,z pewnością wpłynął na rozwój polskiego reggae. Tę rolę odegra również „Family Front”. Habakuk w naturalny sposób połączył tutaj żywe granie ze sceną sounsystemową, zapraszając polskich i zagranicznych wokalistów. Większość utworów wykorzystanych na „Family Front” świetnie znamy z poprzednich płyt zespołu. Cała zabawa polega jednak na tym, że do riddimów goście napisali własne teksty i wykonali je w charakterystyczny dla siebie sposób: Junior Stress buńczucznie odśpiewał „Rytm serca”, Ras Luta z zaangażowaniem wykonał „Walcz cały czas”, zaś Mewa swych, nieco sennych wokaliz użyła w „Sile serca” i „Fraktalu”. Pablopavo, Bob One, Reggaenerator, DaBass i Zabójczy wprowadzają w niezwykle pozytywny nastrój „Familijną komitywą”, a Muniek z T. Love i Renata Przemyk – artyści, wydawać by się mogło, zupełnie nie pasujący do konwencji reggae – poradzili sobie nie gorzej.
 
O atrakcyjności „Family Front” stanowią przede wszystkim jednak zagraniczne gwiazdy. Wszyscy zwrócą uwagę na udział zmarłego niedawno Mikey Dreda („Put The Smile On Your Face”, „Hold On Poland”) i świetnego Don Carlosa („True Love”). Na mnie szczególne wrażenie wywarła wschodząca brytyjska gwiazda reggae – Ava Leigh. Mile zaskoczyli mnie Ukraińcy z Flyzzza i Mamadou Diouf (ten tekst!).
 
Album może jawić się jako produkt z drugiej półki czy odgrzewane kotlety, ale pamiętajmy, że to tylko prezent dla samego zespołu i przede wszystkim dla fanów.
 
Autor: LookAsh Mijała
 
1. Put The Smile On Your Face 
2. Rytm serca 
3. Solo 
4. Jesteś drogą 
5. True Love 
6. Siła serca 
7. Xamadi - Źle wychowany 
8. Walcz cały czas 
9. Catch A Fire 
10. Hold On Poland 
11. The City 
12. Time Will Tell 
13. Fraktal 
14. Familijna Komitywa 
15. Tutaj w PL 
16. Jestem Twój (Teledysk) 

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki