RECENZJA

EASTWEST ROCKERS

Ciężkie czasy

Od jakiegoś roku śledzę poczynania EastWest Rockers i szczerze przyznam, że jestem pod wrażeniem ich energetycznego przekazu stymulującego umysł i ciało. Dlatego cieszy mnie fakt, że w końcu ten opolski sound system doczekał się fonograficznego debiutu o wymownym tytule "Ciężkie czasy". 
 
Trzech wokalistów (Cheeba, Grizzliee, Ras Luta), obdarzonych ciekawymi barwami głosu, stylowo śpiewających i rapujących w trzech językach (polski, angielski, jamajskie patois) porusza się w dynamicznych rytmach modern roots, dancehall, nie stroniąc też od lovers. Opolanie chętnie nawiązują w tekstach do rastafariańskich tradycji, ale poruszają równie wiele tematów uniwersalnych - o wartości życia, miłości, zabawie - co z pewnością pozwala na dotarcie do szerszej publiczności. Dodam jeszcze, że ich teksty to prosty przekaz pozbawiony poetyckiego uniesienia i nadmiernej metaforyki rasta. 
 
Cheeba, Grizzliee i Ras Luta swoje historie snują na riddimach najwyższej próby i na naprawdę światowym poziomie. Za większość podkładów odpowiada duet producencki związany z Vavamuffin - JuniorBwoy. Inni polscy producenci, którzy dorzuci do tej płyty swoje pięć groszy to chociażby DJ Feel-X (Mad Crew, K44) czy Mista Pita (Cinq G, Banda Tree). Zagraniczny akcent pozostawili: Germaican z Niemiec, House of Riddim z Austrii i Black House Production z Francji. Nie obyło się także bez wokalnych gości - w tym przypadku także polscy i zagraniczni reprezentanci: Rastuch (Duberman, Paprika Korps), YT (zdobywca tytułu "Best UK Reggae Artist"), Ill Inspecta (wschodząca gwiazda dancehall z Niemiec), Miód (Jamal), Junior Stress (Love Sen-c Music) oraz Blakk Iggla (lipski Upliftment International). 
 
Polecam bez zastanowienia. Jeśli ktoś kupi "Ciężkie czasy" z pewnością się nie rozczaruje.
 
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów:
1. Cięzkie czasy // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba
2. Proste słowa // Ras Luta, Grizzlee
3. Rockers anthem // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba feat. Rastuch, YT
4. Dokad tak biegniesz // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba
5. Energia // Grizzlee, Cheeba feat. Ill Inspecta 
6. Transparenty // Grizzlee feat. Miód
7. Sufferers voice // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba
8. H.I.M // Ras Luta
9. Irie irie irie // Grizzlee, Cheeba feat. DJ FEEL-X
10. Wiecej ognia! // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba feat. Junior Stress
11. One // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba
12. Kochaj swoje życie // Ras Luta, Grizzlee, Cheeba
13. Dotknąć Cię // Ras Luta, Grizzlee
14. Bless ya // Grizzlee, Cheeba feat. Blakk Iggla

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki