RECENZJA

DUBSKA

Avokado

Czy lubicie owoce? Na pewno lubicie. Ja ostatnio delektuję się smacznym owocem danym nam przez zespół Dubska - "Avokado". 
 
DUBSKA w swojej nazwie zawarli to co grają: dub i ska. O ile ilość ska na płycie jest znikoma, o tyle zwolennicy dubów znajdą dla siebie bardzo miłe brzmienia, jak sam zespół określił - przemycone. Płyta zaczyna się od mocno bujającego i zdubowanego „Intro”. Zaraz po nim tytułowy owoc „Avokado” - ciepły utwór, murowany kandydat do przeboju. Potem robi się błogo i przyjemnie, bez fajerwerków, ale też bez klapy: „Johny”, „Płynie rzeka” i „Zion”. Aż trafiamy na soczysty kawałek „WNM”, który intryguje tekstem. No bo cóż to może być „kosmiczna motylica... to się nazywa WNM” ? Dla samego tekstu można tego numeru słuchać, słuchać, słuchać... Dalej wgryzając się w owoc, gryziemy przyjemny „Bonoboo”, aż trafiamy na eksplozję smaku, czyli „blues” wspaniałe połączenie roots z bluesem. Ten numer z powodu gry harmonijki ustnej ma w sobie wielkie pokłady energii. Jest to wyraźny przykład na to, iż można w reggae zastosować wtrącenie z innego gatunku, tak aby słuchacze dostali ciarek na plecach. Poprzez „Życie na ulicy” i „Freeman”, zbliżamy się do naprawdę soczystego kęsa avokado czyli „Ile mil”. Cover zespołu Izrael spowodował u mnie (jak i u każdego sentymentalnego faceta) podróż w czasie do lat młodzieńczych. Numer zrobiony jest z klasą, a sekcja dęta jakby żywcem wyjęta z Izraela.
Podsumowując „konsumpcję” owocu, "Avokado" jest to płyta na której znaleźć można dużą porcję roots reggae z elementami dubu, który jest gdzieś na boku ale jest słyszalny i dodaje przestrzeni utworom. Po „zjedzeniu” całego owocu ma się ochotę zjeść jeszcze. Nie pozostaje więc nic innego jak wcisnąć repeat i ..................... SMACZNEGO!
 
Marcin "Klaus" Średniawa
 
*****
 
EXTRA BONUS, czyli... KULINARRRIA
 
„Pasta avokado” to ostatnio ulubiona potrawa fanów zespołu Dubska. Każdy kto słuchał płyty wie, że najlepiej smakuje ona z chlebem razowym przy dźwiękach płyty Avokado. A oto przepis:
 
SKŁADNIKI:
1 – 2 miękkie owoce avokado 
2 ząbki czosnku 
2 łyżeczki soku z cytryny 
Sól i pieprz do smaku
 
PRZYGOTOWANIE: 
Owoce avokado obrać a następnie ugnieść widelcem na papkę. 
Dodać do niej wyciśnięty czosnek i sok z cytryny. 
Wszystko dokładnie wymieszać i przyprawić solą i pieprzem. 
Pastę dodawać do kanapek i innych potraw ;)
 
RRR życzy smacznego (dzięki życzliwości Terka).

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

The popular Nike Air Huarache for Spring 2017

28.06.2017 | 08:03 przez pwlihbb

Nike Sportswear continues for you

28.06.2017 | 07:51 przez pwlihbb

With the Nike Air Max 97 Gold Bullet acquiring

28.06.2017 | 07:20 przez pwlihbb

The Nike Air Max 95 shines inside a whole

28.06.2017 | 05:51 przez pwlihbb

The women’s Nike Surroundings Max Jewell

28.06.2017 | 05:35 przez pwlihbb

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki