RECENZJA

DUBERMAN

King of the Day

Polska scena reggae rozkwita i ma się coraz lepiej. Powstaje coraz więcej bandów, odbywa się więcej koncertów i festiwali, pojawiły się nawet czasopisma traktujące o tej muzyce. Wszystko kroczy ku popularyzacji jamajskich rytmów i miejmy nadzieję, że w przyszłości nie doprowadzi do jej komercjalizacji. O tym, że jest coraz lepiej świadczy chociażby debiutancka płyta grupy Duberman, "King of the Day" - niewątpliwie najlepsza polska reggae'owa produkcja AD 2006.
 
Dziesięcioosobowa grupa krakowskich muzyków, którzy wcześniej związani byli z takimi grupami jak Bakshish, Dread Lion, Świetliki czy Paprika Korps, rozstawia przed nami niezwykłą brzmieniową paletę mieniącą się pięknymi barwami jamajskich rootsowych brzmień podszytych dubowym rytmem. "King of the Day" jest pięknie zagranym i zaaranżowanym albumem dostarczającym sporej dawki muzycznych wrażeń. Można byłoby przyczepić się schematyczności zawartych na krążku kompozycji, jednak nie sposób to uczynić, gdyż bije z nich pozytywna wibracja pozbawiona pretensjonalności i przewidywalnego natręctwa. Spora dawka fajnych, chwytliwych melodii to kolejna rzecz, którą można zaliczyć zdecydowanie na plus. Szczerość, prawdziwe emocje, kunszt wykonawczy to następne cechy charakteryzujące Dubermana. Nie można zapomnieć oczywiście o znakomitych gościach, którzy swoją obecnością urozmaicili "King of the Day": Pablopavo (Vavamuffin), Marcin Świetlicki (Świetliki) i Grizzlee (EastWest Rockers, Managga), jak zwykle pokazali się od jak najlepszej strony. Czyż trzeba lepszej rekomendacji? Król dnia. Król rytmu. Polski reggae'owy król roku 2006. Kapitalne!
 
autor: LookAsh Mijała
 
Lista utworów:
1. REGGAE PARTY 
2. I AM WHO I AM 
3. WARMING LIGHT part 1 
4. WARMING LIGHT part 2 
5. PILLAR OF SALT 
6. PARROT-KARROT 
7. BABYLON ZION 
8. CONTINUALLY 
9. SHARING 
10. PŁYNIEMY 
11. RISE AGAIN 
12. KING OF THE DAY 
13. TRYING TO FIND HIM 
14. FIRESTARTER 
15. POLITRICKSTERS
16. WARMING LIGHT DUB

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki