RECENZJA

DRUGA STRONA LUSTRA

Maxim Jammin

Wcześniej DSL jawił się jako soundsystem. Max i Zigi częściej rapowali niż śpiewali, zaś Alien Selekta w riddimach wykorzystywał instrumentalne ścieżki specjalne nagrane dla celów wydawniczych "Języka żywiołów" przez muzyków znanych m.in. z zespołu Bakshish. Stąd grupie było bliżej do nurtu dancehall konotującego z hip hopem. Dziś twórczość Drugiej Strony Lustra ma zupełnie inny wymiar.
 
Na "Maxim Jammin" muzyka przesunęła się w stronę roots reggae, z racji że dzisiejsza odsłona grupy to skład z "żywymi" instrumentami. Max sam chwycił za gitarę i zaczął więcej śpiewać, podczas gdy Zigi nadal pełni rolę rapera. Dzięki tym minimalnym zmianom twórczość zespołu zyskała na świeżości i żywiołowości, co niestety nie spotkało się z dużym entuzjazmem mediów. Tym samym zespół utracił na własnej promocji.
 
O "Języku żywiołów" było naprawdę głośno. Mało kto jednak zauważył i odnotował premierę "Maxim Jammin". A szkoda, bo cały krążek trzyma równy, bardzo wysoki poziom. Zaskakują szczególnie kompozycje z gościnnym udziałem Jarexa z Bakshisha ("Powtarzaj to zaklęcie"), Bob One'a ("Decyduj") i Silesian Sound ("Positiv Ragga"). Jamajskie korzenie dały się grupie bardzo we znaki, co słychać nie tylko w warstwie muzycznej, ale również wokalnej. Zigi stara się nadal dużo rymować, ale zdaje sobie sprawę, że to już inny DSL niż przed dwoma laty. Na polskiej scenie dancehall zespół był swego rodzaju zjawiskiem dzięki wpływom psycho-rapu, teraz musi walczyć o nową pozycję. Jestem przekonany, że uplasują się bardzo wysoko.
 
Autor: Łukasz Mijała
 
1.Witaj Wędrowcze
2. Niesione Falami
3. A Gdyby Tak... (feat. Maleo)
4. Coraz Dalej, Coraz Bliżej
5. Barykady
6. Okno Na Świat
7. Przedwieczne Słowo
8. Powtarzaj To Zaklęcie (feat. Jarex)
9. Otwórz Oczy
10. Positive Ragga (feat. Silesian Sound)
11. Decyduj (feat. Bob One)
12. Dwanaście Plemion
13. Jedno
14. Dobry Dzień

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki