RECENZJA

CGB

24 godziny

Na najnowszej płycie Barwinki pokazały, że potrafią zagrać zarówno „do tańca jak i do różańca”. Szybkie „skankowe” rytmy przeplatają się ze spokojniejszymi. To nieco inny wizerunek od tego, do którego przyzwyczailiśmy się na koncertach.
 
Słuchając „All Nite” niejeden ze słuchaczy odkryć może, że ska prócz swego nieco „punkowego” oblicza, ma jeszcze inne - bardziej liryczne i melancholijne. Pojawia się piękne „Drugie okno” w duchu rock steady, czy reggae’owe, spokojnie pulsujące „Sensi”. Kawałek promujący płytę pt. „24godziny” zdążył mnie urzec już dawno. Równie melodyjna i chwytająca za serce jest świetnie zaśpiewana piosenka o miłości „Tracę czas”. Charakterystyczny głos wokalisty, który zmienia się wraz ze zmianą tempa muzyki pięknie buduje nastrój utworu.
Nie raz na tej płycie muzyka staje się dla słuchacza swego rodzaju łamigłówką, gdyż w wielu utworach między strofami odnajdziemy znane motywy przearanżowane z pomysłem i przymrużeniem oka. Świetnie brzmi „Rudeboy Stylee”, w którym wykorzystano motyw z „Mission Impossible”, stopniowo przechodzący w skoczny rytm z saksofonem wygrywającym niewiarygodne wprost melodie, jakby siłującym się z wokalem. Wszystko zdaje się być zabawą nie tylko w sferze tekstowej, ale przede wszystkim muzycznej. Miłość, zabawa, żart, ska – muzycy Całej Góry Barwinków na swojej płycie serwują nam sporą dawkę emocji. Nie jestem tylko pewna czy faktycznie wystarczą nam na to wszystko tytułowe 24godziny. Jedno jest pewne, płyty CGB warto posłuchać!
 
Izabella
 
UTWORY:
1. 24 godziny
2. All nite
3. Sonny Crockett
4. Drugie okno
5. Tracę czas
6. Idioci
7. Warszawa
8. Rudeboy stylee
9. Woman
10. Koalicje
11. Skavenir
12. Sensi

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki