RECENZJA

BOB MARLEY

Soul Almighty

Dla większości ludzi twórczość Marleya to znane hity z końca lat 70. Utwory z tej selekcji (pierwszej z dziewięciu) pochodzą z czasów początku działalności The Wailers - połowy lat 60. Niektóre mogą być znane w oryginale z albumu "Songs Of Freedom" większość jednak, to utwory znane tylko koneserom, oraz 4 numery wydane po raz pierwszy. Jest to największy plus tego albumu.
 
Tytułowy utwór "Soul Almighty" najlepiej pokazuje co dzieje się na tej płycie: na początku był głos, a dookoła szum kiepsko nagranych i nie zawsze równo granych instrumentów; później była mrówcza praca w studio (czasami minuta muzyki wymagała 2-3 tygodni), w efekcie pozostał udoskonalony głos oraz w większości nowe, (wgrane w miejsce starych) instrumenty. Chwilami nie daje się uniknąć wrażenia, że głos jest daleki, płaski i cienki, zwłaszcza w porównaniu z wypucowanym brzmieniem dokładek. Jednak w transowym "What Goes Around Comes Around" ta różnica ginie w ogólnym czadzie tego zdecydowanie najlepszego utworu. Wszystkie utwory opierają się na oryginalnych rytmach i melodiach, częściej jednak sprawiają wrażenie współczesnych wersji niż podrasowanych oryginałów. Mimo że producent płyty Danny Sims twierdzi, że się starał, mam wrażenie, że przesłodził. Całość jest za bardzo uczesana, co jest główną wadą płyty. Gdyby taką płytę (skróconą o kilka numerów) nagrał jakiś współczesny artysta, zostałaby pewnie uznana za świetną, w przypadku Marleya będą to jednak zawsze tylko odgrzewane kotlety.
 
- MACHINA -

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Ulubiona drużyna piłkarska

23.06.2017 | 14:06 przez rozgofsgi000

Independent Dub Day 2017!

23.06.2017 | 10:18 przez LionStage_Rafal

Schody drewniane do domu

23.06.2017 | 00:16 przez opterim

Z czym kojarzą Ci się sterydy?

22.06.2017 | 21:59 przez miracle2

Czy kawa odchudza

22.06.2017 | 21:57 przez miracle2

Czy zwracasz uwagę na to co cię otacza?

22.06.2017 | 21:56 przez miracle2

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki