RECENZJA

ARES & THE TRIBE

Jah Jah children

Uniwersalny przekaz, wpadające w ucho refreny i melodie, które nuci się już po pierwszym odtworzeniu płyty. Taka jest najnowsza produkcja poznańskiej grupy Ares & The Tribe. Materiał ten znałem już na długo przed oficjalną premierą, a jednak wciąż go odkrywam i słucham z niezmienną ciekawością. 
 
To co słychać od pierwszych dźwięków, to zdecydowana zmiana stylistyki. Nie ma już tutaj, znanych z dwóch poprzednich płyt Aresa, greckich motywów muzycznych i refrenów rozumianych na opak. Jest za to nowy styl, proste i pełne prawdy anglojęzyczne teksty i radość grania roots reggae, które swą melodyką i schematem kompozycyjnym odwołuje się do dokonań największych gwiazd gatunku. W tej właśnie stylistyce the Tribe zdają się czuć jak ryba w wodzie. Wszystkim dyryguje oczywiście Ares, ozdabiając muzykę głosem, instrumentami perkusyjnymi i grą na swych ukochanych klawiszach. To ich dźwięk jest wspólnym mianownikiem płyty. Spoiwem, który sprawia, że utwory pasują do siebie i nie wytrącają słuchacza z raz obranego rytmu. "Sodomah & Gomorah", "Jah Jah say" i "Respect & Believe" to absolutne hity albumu. Przebojowe pieśni, które można uznać za wizytówkę obecnego przystanku na muzycznej drodze Jah Aresa. Na płycie nie brakuje też mocniejszych akcentów. Zapewniają je ostre gitarowe riffy, które nie pozwalają zapomnieć, że reggae to przecież gatunek rockowy. Chwilę uspokojenia przynoszą dwie dubowe wersje "Sweet Reggae Music". O tym że Ares dobrze radzi sobie z muzyką dub przekonałem się już słuchając płyty „Great Return”. Teraz to tylko potwierdzenie znajomości tematu i niebywałych umiejętności dub-mikserskich. Goszcząc jednak w domowym studio Aresa wielokrotnie słyszałem jeszcze ciekawsze, choć trudniejsze w odbiorze, realizacje. Kto wie, może i one doczekają się w przyszłości płytowego wydania. Apetyt rośnie, bo i muzyczny deser w postaci „Jah Jah children” to danie wykwintne i dobrze podane. Polecam spróbować.
 
PiotRAS
 
 
Spis utworów: 
 
1. Jah Jah say’s, 
2. My father sleep well tonight, 
3. Sodoma & Gomorach, 
4. Respekt & believe, 
5. Everything from Jah, 
6. Sweet reggae music, 
7. Sweet reggae dub I, 
8. Sweet reggae dub II, 
9. Unite Rasta children.

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki