RECENZJA

DUBSKA

Loko-Loko

O płytach, które się lubi, pisze się najtrudniej. Może też z tego powodu za recenzowanie nowego Dubska zabrałem się po ponad dwóch miesiącach od premiery materiału. Z drugiej strony miałem czas by bardzo dobrze poznać zawartość „Loko-Loko”, a także posłuchać części utworów w wersji koncertowej. I od razu powiem wam jedno. Na takie płyty warto czekać. 
 
Warto czekać dla świetnych tekstów i muzyki, tym razem dodatkowo okraszonej gościnnym udziałem przyjaciół zespołu. I tak, tu i ówdzie pojawiają się wiolonczele, altówki, harmonijki i flety. Jednocześnie jest w tym wszystkim znana od lat prostota formy i treści, tak lubiana i jakże charakterystyczna dla bydgoskiej formacji. Dubska wiedzą jak doprawić swoją muzykę, by nie zakłócić smaku głównego dania. Nie zakłócają go również teksty piosenek, których przewrotność i zauważalny dystans do wielu poważnych spraw potrafią wywołać szczery uśmiech lub chwilę refleksji. Oto bowiem polski zespół reggae - chyba po raz pierwszy w swojej karierze - postanawia zaśpiewać o Babilonie. Ale nie schematycznie. Nie w sposób jaki znamy z dziesiątek innych utworów. Jest i piosenka o mamie - lwicy, tygrysicy, kurze domowej. To zwykłe historie o których inni śpiewać nie chcą i nie potrafią, a w wykonaniu Dubska zdają się być czymś nowym i oryginalnym. Jest w tym wszystkim dużo melodii i przebojowości. Nie brakuje więc murowanych hitów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje znany z radiowej anteny "Biały-Czarny"
 
Dwie poprzednie płyty Dubska uważam za jedne z najlepszych płyt polskiego reggae. Teraz do tej listy dopisuję także „Loko-Loko”. Album spójny, przemyślany i potrafiący zaskoczyć czymś zupełnie nowym. Muzykom mogę zaś pogratulować utrzymania stałego, wysokiego poziomu i życzyć kolejnych tak dobrych produkcji. Zresztą w przypadku Dubska o takie rzeczy martwić się nie muszę.
 
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

Remo
2012-10-29
17:15

Płyta "Loko-Loko" jest fajna i faktycznie specyficzna.Koncertowo DUBSKA również prezentują wysoki poziom gwarantując dobrą zabawę!

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki