RECENZJA

NATANAEL

Tak Ma Być!

Sporo już czasu minęło od premiery tej płyty a ja wciąż sięgam po nią z przyjemnością. Być może jest to wynikiem dużej rozpiętości stylistycznej wydawnictwa, dwóch świetnych wokali a może po prostu przebojowości. Tej nie brakuje od pierwszych do ostatnich minut. I chyba „Tak Ma Być!”
 
Bałem się, że będzie to płyta jednego hitu - „Czereśni”. Na szczęście już pierwszy kontakt z wydawnictwem rozwiał wszelkie obawy. To dobrze zagrane piosenki osadzone w stylistyce reggae, ale odwołujące się też do funku, jazzu, latino i pewnie kilku innych stylów muzycznych. Lubiłem starego Natanaela, ale w nowym wcieleniu lubię go jeszcze bardziej. Słyszę tu bowiem świetne teksty Konrada Włodarza, równie dobrze przezeń zaśpiewane, ale uzupełnione o drugi wokal Anny Rutar. Śpiewają lekko, rozmawiając słowami kolejnych utworów. Zgranie idealne, oprawione świetnym aranżem. Nową jakość zyskał także znany od dawna numer „Wojna na niby”. Teraz brzmi nieco lżej, wpasowując się do ogólnej stylistyki, by w jednej chwili przejść w jazzowo-balladową formułę . Takich niespodzianek jest więcej. Nie rozumiem więc ciągłego eksploatowania wspomnianych już „Czereśni” jako jedynego słusznego hitu płyty. Owszem numer jest kapitalny, ale na promocję i nagrody zasługują też „Krzesła”, „Wino-nie na temat” czy anglojęzyczny „Dreaming”. 
„Tak ma być!” to wydawnictwo, które można polecić mniej i bardziej zagorzałym fanom reggae. Myślę, że spodoba się też ludziom spoza kręgu. Słuchając niektórych nagrań, mogą oni nawet nie zauważyć jamajskich inspiracji Natanalea. I pewnie tak miało być.
 
 
PiotRAS

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 08:53 przez Jogin

JESTEŚ NOWY? Tu się przywitaj!

19.10.2017 | 20:03 przez ericos

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

19.10.2017 | 20:02 przez ericos

Witam

19.10.2017 | 20:01 przez ericos

Szukam zespołu

19.10.2017 | 19:43 przez Moggi

Idea kredytu hipotecznego i rat

19.10.2017 | 19:42 przez Moggi

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki