RECENZJA

BETHEL

Muzyka Serc

Kiedy zaczynałem słuchać reggae, a było to jakieś 20 lat temu, prawie wszyscy w kraju nad Wisłą śpiewali w naszym ojczystym języku, a brzmienie (z powodów technicznych lub obowiązujących trendów) określić można było jako gitarowo-perkusyjne. I tak właśnie gra Bethel - trochę oldschoolowo i wbrew modzie. A jednak ludziom się to podoba, o czym świadczyć może choćby ilość granych rocznie koncertów, liczne nagrody i obecność medialna.

 
Dotąd tylko raz widziałem Bethela na żywo. Równo rok temu nie dali szans konkurencji podczas Konkursu Młodych Talentów im. R. Sarbaka w Ostrowie Wielkopolskim. A zadanie nie było łatwe. W konkursie wylosowali pierwszy występ, a o nagrody walczyli między innymi z mało znanym jeszcze wtedy StarGuardMufffin. Jednak to właśnie Bethel podbił serca publiczności. Być może stało się tak za sprawą charyzmatycznego wokalisty, repertuaru, a może z powodu znanego już publiczności utworu „Zabrali mi skrzydła”. Nie ukrywam ta piosenka i na mnie wywarła ogromne wrażenie, więc liczyłem na inne, podobne kompozycje. I nie chcę powiedzieć, że się zawiodłem, ale nic jej nie przebiło. Tak też jest na płycie. To po prostu 12 reggae’owych numerów o miłości, życiu i Babilonie. Ten ostatni pojawia się w kilku fragmentach, włącznie z klasycznym cytatem z Izraela „.. płonie Babilon”. Muzykę i teksty zespół sam określa jako „Proste dźwięki, proste słowa”, co w całej rozciągłości przekłada się na album. Prostota jest jednak jego atutem. Bo oto w czasach słownych łamigłówek i najnowocześniejszych efektów wyprodukowanych na komputerze, mamy materiał, który w identyczny sposób brzmi na koncercie, próbie i naszym odtwarzaczu. Oby tylko nic się nie zmieniło, bo ja 3 lipca, w tym samym miejscu i na tej samej scenie, chcę usłyszeć ten sam zespół. 
 
 
PiotRAS
 

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

DAAB - weterani powracają!

20.07.2017 | 03:06 przez mauri15

Konferencja w Krakowie, jaki hotel?

19.07.2017 | 20:41 przez Budafok

Jak zorganizować niepowtarzalne przyjęcie?

19.07.2017 | 20:39 przez Budafok

Co robicie w weekendy

19.07.2017 | 20:34 przez Budafok

Na jakim podłozu budowaliscie budujecie swoj dom?

19.07.2017 | 19:11 przez karaluch7

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki