RECENZJA

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE

Full Steam Ahead

Jak dobrze, że są jeszcze zespoły, które potrafią sprostać oczekiwaniom. Piszę tak, bo niestety często jestem niemiło zaskakiwany słabymi płytami, nagranymi przez koncertowo świetne grupy. Tymczasem w przypadku Natural Mystic Akustycznie, po dobrych koncertach, świetnej promocji wizerunkowej i wielu pochlebnych opiniach doczekałem się równie dobrej płyty. 

 
Przyznam też od razu, że fanem dawnego Natural Mystic nie byłem, ale nowe – akustyczne – wcielenie grupy bardzo mi odpowiada. Oczywiście akustyczne reggae to nie odkrycie, ale na taką skalę jak NMA nikt tego jeszcze w Polsce nie zrobił. Mamy więc kontrabas, akordeon, akustyczne gitary, perkusję, trąbkę i dwa fantastyczne wokale, bez których ten materiał nie byłby tym czym jest. Podczas gdy Gabi potrafi uspokoić słuchacza i wprowadzić go do muzycznej krainy łagodności, Marcin zrywa nas na równe nogi śpiewając Hurry Up! Ale są też momenty, gdy role się odwracają. Trudno więc wskazać głos dominujący. I dobrze. Z płyty zadowoleni będą więc miłośnicy tak męskich jak i żeńskich wokali. I jeszcze jedno pozytywne zaskoczenie. Głosy Gabi i Marcina świetnie sprawdzają się w języku polskim i angielskim. To dość rzadkie. Ba! Chciałoby się nawet powiedzieć, że numerów po „naszemu” mogłoby być więcej, a już takich jak „Siebie masz mniej” nawet większość. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystko zaśpiewane jest perfekcyjnie. Pod względem muzycznym jest równie dobrze. Instrumenty brzmią naturalnie. Słuchając tej płyty ma się wrażenie ze zespół jest razem z nami w pokoju. Bo przecież nie potrzebuje wzmacniaczy by zagrać z taką mocą. A moc jest! Czyż da się tego albumu słuchać po cichu? Ja nie potrafię.
 
PiotRAS
 

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Rower do miasta

21.08.2017 | 11:25 przez rafaljamaica

Świąteczny CeDeEr po raz ostatni

21.08.2017 | 11:07 przez Pass'ta Rasta

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

21.08.2017 | 10:00 przez marousz

magazyn

21.08.2017 | 09:05 przez Fionnka009

adidas samba uomo

21.08.2017 | 06:09 przez eijsinkirfa

adidas yeezy ultra herren sale

21.08.2017 | 05:42 przez eijsinkirfa

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki