RECENZJA

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE

Full Steam Ahead

Jak dobrze, że są jeszcze zespoły, które potrafią sprostać oczekiwaniom. Piszę tak, bo niestety często jestem niemiło zaskakiwany słabymi płytami, nagranymi przez koncertowo świetne grupy. Tymczasem w przypadku Natural Mystic Akustycznie, po dobrych koncertach, świetnej promocji wizerunkowej i wielu pochlebnych opiniach doczekałem się równie dobrej płyty. 

 
Przyznam też od razu, że fanem dawnego Natural Mystic nie byłem, ale nowe – akustyczne – wcielenie grupy bardzo mi odpowiada. Oczywiście akustyczne reggae to nie odkrycie, ale na taką skalę jak NMA nikt tego jeszcze w Polsce nie zrobił. Mamy więc kontrabas, akordeon, akustyczne gitary, perkusję, trąbkę i dwa fantastyczne wokale, bez których ten materiał nie byłby tym czym jest. Podczas gdy Gabi potrafi uspokoić słuchacza i wprowadzić go do muzycznej krainy łagodności, Marcin zrywa nas na równe nogi śpiewając Hurry Up! Ale są też momenty, gdy role się odwracają. Trudno więc wskazać głos dominujący. I dobrze. Z płyty zadowoleni będą więc miłośnicy tak męskich jak i żeńskich wokali. I jeszcze jedno pozytywne zaskoczenie. Głosy Gabi i Marcina świetnie sprawdzają się w języku polskim i angielskim. To dość rzadkie. Ba! Chciałoby się nawet powiedzieć, że numerów po „naszemu” mogłoby być więcej, a już takich jak „Siebie masz mniej” nawet większość. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystko zaśpiewane jest perfekcyjnie. Pod względem muzycznym jest równie dobrze. Instrumenty brzmią naturalnie. Słuchając tej płyty ma się wrażenie ze zespół jest razem z nami w pokoju. Bo przecież nie potrzebuje wzmacniaczy by zagrać z taką mocą. A moc jest! Czyż da się tego albumu słuchać po cichu? Ja nie potrafię.
 
PiotRAS
 

Skomentuj recenzję

KONCERTY

FORUM

Potrzebny adwokat od zaraz

30.04.2017 | 23:39 przez fifi101

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki