NEWS

26.07.2016

Ostróda coraz bliżej!

Program głównej sceny Red oraz koncertu w Amfiteatrze obejmuje 30 występów live i zespoły od Jamajki przez Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Holandię, Niemcy, Włochy do Polski. To najbardziej rozbudowany line-up spośród wszystkich festiwali reggae w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 
Jeden z największych współczesnych artystów reggae, Alborosie, powraca do Ostródy 8 lat po swoim pamiętnym pierwszym polskim koncercie. Najbardziej jamajski Włoch przywiezie nowy album „Freedom & Fyah". Tarrus Riley to czołowy wokalista i autor wielu przebojów, Alaine czaruje słodkim głosem, a nazwisko maestro saksofonu Deana Frasera zobaczyć można na setkach historycznych i współczesnych płyt. Koncert tej trójki w towarzystwie Blak Soil Band zestaw śmiało można zatytułować “prawdziwe klejnoty jamajskiej muzyki”. Nattali Rize to australijska wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z dawką porywającej rewolucyjnej muzyki. Każdy fan reggae i dancehall w Polsce zna niemiecką supergrupę Seeed. Jeden z trójki ich wokalistów, pochodzący z Ghany Dellé, zaprezentuje w Ostródzie muzykę z najwyższej półki ze świeżo wydanego albumu „Neo”. Wysoko oceniany za wyjątkowe połączenie reggae & hip hop oraz świadome teksty, Kabaka Pyramid to jeden z najważniejszych współczesnych artystów jamajskiego ruchu Reggae Revival. Maoryska interpretacja korzeni w wydaniu Katchafire stała się już symbolem jakości roots reggae z Antypodów. Ich muzyka adresowana jest do fanów dobrych głosów, relaksującej atmosfery i klarownego brzmienia. Głęboko mistyczna Jah9 jest najbardziej charyzmatyczną wokalistką, która wypłynęła z jamajskiej wyspy w ostatnich latach. Po raz pierwszy wystąpi u nas ze swoim zespołem Dub Treatment. Ras Muhamad to pierwszy w Polsce artysta reggae z Indonezji. Odwiedza nas po występach na scenach od Azji przez Afrykę, Europę, obie Ameryki aż do Jamajki. W tym roku na Red Stage aż 3 polskie zespoły zagrają specjalne koncerty z okazji 20-lecia: Konopians, Paraliż Band oraz Paprika Korps. Fani czekają na koncerty sprawdzonych gwiazd jak Mesajah, Vavamuffin, Bednarek, Maleo Reggae Rockers, Tabu, Jafia, Junior Stress czy Damian Syjonfam. Warto pamiętać o tym, że niedzielny finał międzynarodowego konkursu World Reggae Contest transmitowany będzie w streamie video przez największy portal reggae na świecie, Reggaeville.com. 
 
Green Stage to druga po Red Stage scena Ostróda Reggae Festiwal. Prezentuje się tam długa lista znakomitych live-actów, wokalistów, producentów i sound systemów z Jamajki, Europy i Polski. Potężnym zainteresowaniem cieszą się występy francuskiego Stand High Patrol z charakterystycznym wokalistą Pupa Jim czy sesja najważniejszego włoskiego producenta reggae dub Paolo Baldini w towarzystwie m.in. wokalistów popularnej grupy Mellow Mood. Jamajkę reprezentuje wschodząca gwiazda ruchu reggae revival Micah Shemaiah, chórzystka Gentlemana Tamika oraz zamieszkały w Krakowie wokalista King. Chluba polskiej sceny dub / dubstep Radikal Guru tym razem pojawi się z nową formułą live dub mix, z udziałem sekcji dętej i brytyjskiego wokalisty El Fata. Ciężkie polskie dubowe brzmienia z Moonshine Recordings reprezentować będzie również utalentowany skrzypek i producent Violinbwoy i trójmiejscy aktywiści Pandadread Sound System. Zjednoczenie Sound System z Pablopavo, Diego i Krzakiem na pewno wybuchowo obchodzić będzie swoje 15-lecie. W wylewie energetycznej dancehalowo-reggae’owej mikstury stanąć z nimi w szranki może wyłącznie Dancehall Masak-Rah z 27Pablo i Juniorem Stressem na czele. Illbilly Hitec to znani w świecie mistrzowie electro ragga dubu z Berlina. Tenże świat zaczyna odkrywać kolejnych utalentowanych polskich producentów reggae jak Krakowski czy K-Jah, których usłyszeć będzie można na Green Stage. Scenę nagłaśnia najpotężniejszy polski sound system Dubseed.
 
Pełne godzinowe programy scen znajdziecie na naszej stronie: 
 
 
 

Skomentuj news

KONCERTY

FORUM

lepsze studia czy porobienie kursów?

24.09.2017 | 19:15 przez satisfylet

odtrucia alkoholowe

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

Jak skutecznie oszczędzać?

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

Brama garażowa

24.09.2017 | 06:25 przez dobiks

regały

23.09.2017 | 22:03 przez Fionnka009

Gadżety erotyczne, używacie?

23.09.2017 | 20:24 przez Retotu

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki