ARTYSTA

DUSZA

Zespół Dusza powstał od 1995 roku. Pierwsze nagranie zarejestrowane zostało w studiu MANEK w Sanoku 5-10 07 1996, wydane przez niezależną wytwórnię KORNICORE INDEPENDENT. Na nagraniu znalazło się 12 utworów utrzymanych w konwencji punk rock reggae ska. W nagraniu udział wzięli:
Paweł Stojowski - bębny, Tomasz Baj - gitary, Artur Zygiert - bas, Dawid Myśliwiec - gitara wokal, Arek Niewiadomski - przeszkadzajki, melodica, wokal. Po licznych zmianach personalnych rok później, na przełomie sierpnia i września został zarejestrowany drugi materiał Duszy "Światło i cień" w Future studio oraz Pro Media studio w Tarnobrzegu. I tym razem wydawcą jest niezależne wydawnictwo - never ending greed. W nagraniu udział wzięli:Paweł Stojowski - bębny, Tomasz Baj - gitary, Artur Zygiert - bas, Arek Niewiadomski - przeszkadzajki, melodica, wokal, Tomasz Sałata - gitara, wokal, Krzysiek Baran - trąbka, Andrzej - djembes, Andrzej - conga, gościnnie: Mateusz Wójtowicz - skrzypce. Co do klimatów muzycznych DUSZA nie zamyka swej twórczości w ściśle określonym gatunku, starając się łączyć ze sobą reggae, funky, elementy jazzu, ska, a także muzyki alternatywnej. Wszystko to jednak osadzone jest w pulsującym basie, melodyjnych saksofonach, riffowych gitarach i charyzmatycznym wokalu. Każdemu z członków zepołu największą frajdę sprawia muzyka, która jak mówią: "jest naturalną częścią ich osobowości, wypływa z serc trafiając do serc ludzi nawet tych, którzy niekoniecznie słuchają reggae".

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Potrzebny adwokat od zaraz

30.04.2017 | 23:39 przez fifi101

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki