ARTYSTA

DUCH NATURY

Zespół powstał pod koniec 1996 roku w Głuchołazach. Jednak jego korzenie sięgają dalej, część ludzi w zespole grała już reggae wcześniej w zespołem Mistic Morning. Duch Natury zadebiutował w styczniu 97 na lokalnej imprezie WOŚP. Początkowo grali cięższe rzeczy ale ostatecznie zapadła decyzja by skupić się na reggae jako muzyce najbliższej każdemu z członków zespołu. Przez cały 1997 rok szlifowali warsztat muzyczny (zespół musiał się zgrać). W tym czasie zagrali też parę koncertów głównie o charakterze lokalnym. Rok 98 przyniósł zmiany kadrowe w zespole. Nowe twarze w zespole zaowocowały powstaniem nowego materiału. Mimo iż każdy z słucha innej muzyki (czasem dalekiej od reggae), to trzymamają się stylu roots reggae, jako bazy dla nowych pomysłów. Mowią tak: "Ta bardzo pierwotna wersja reggae daje nam możliwość rozwoju własnych kompozycji, jednak inspiracje do nich czerpiemy z różnych źródeł. Teksty, których autorami są członkowie Ducha, opowiadają o sprawach nas dotyczących, ale staramy się mówić, o otaczającym nas świecie, w sposób ponadczasowy. Dlatego śpiewamy o miłości, Bogu, ekologii, tolerancji, przyjaźni". Pod koniec roku 98 zespół zorganizował cykl imprez pod nazwą Positive Vibration Party. Był to cykl koncertów prezentujących nie tylko reggae, ale też dub, techno a nawet hip hop (we współpracy z Trzy Adapters). Rok 99 przyniósł nagranie taśmy demo, z materiałem jaki w tym czasie (styczeń, luty) mieli przygotowany na koncerty.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

17.08.2017 | 14:08 przez tomtamka

Nowa odsłona RRR.COM.PL

17.08.2017 | 13:14 przez kratai

Osuszanie po zalaniu

17.08.2017 | 13:10 przez krblaszko

Nowy samochód

17.08.2017 | 12:46 przez mikraso

okna jakiej firmy?

17.08.2017 | 11:45 przez rafaljamaica

Mieszkanie

17.08.2017 | 09:49 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki