ARTYSTA

DUCH NATURY

Zespół powstał pod koniec 1996 roku w Głuchołazach. Jednak jego korzenie sięgają dalej, część ludzi w zespole grała już reggae wcześniej w zespołem Mistic Morning. Duch Natury zadebiutował w styczniu 97 na lokalnej imprezie WOŚP. Początkowo grali cięższe rzeczy ale ostatecznie zapadła decyzja by skupić się na reggae jako muzyce najbliższej każdemu z członków zespołu. Przez cały 1997 rok szlifowali warsztat muzyczny (zespół musiał się zgrać). W tym czasie zagrali też parę koncertów głównie o charakterze lokalnym. Rok 98 przyniósł zmiany kadrowe w zespole. Nowe twarze w zespole zaowocowały powstaniem nowego materiału. Mimo iż każdy z słucha innej muzyki (czasem dalekiej od reggae), to trzymamają się stylu roots reggae, jako bazy dla nowych pomysłów. Mowią tak: "Ta bardzo pierwotna wersja reggae daje nam możliwość rozwoju własnych kompozycji, jednak inspiracje do nich czerpiemy z różnych źródeł. Teksty, których autorami są członkowie Ducha, opowiadają o sprawach nas dotyczących, ale staramy się mówić, o otaczającym nas świecie, w sposób ponadczasowy. Dlatego śpiewamy o miłości, Bogu, ekologii, tolerancji, przyjaźni". Pod koniec roku 98 zespół zorganizował cykl imprez pod nazwą Positive Vibration Party. Był to cykl koncertów prezentujących nie tylko reggae, ale też dub, techno a nawet hip hop (we współpracy z Trzy Adapters). Rok 99 przyniósł nagranie taśmy demo, z materiałem jaki w tym czasie (styczeń, luty) mieli przygotowany na koncerty.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki