ARTYSTA

BONGOSTAN

Kwiecień 2010 - zespół przyjmuje nazwę BONGOSTAN, a wraz z jej nadaniem pojawia się demo zawierające cztery utwory, ukazujące pierwsze kształty oblicza zespołu. Zespół rozwija się bardzo dynamicznie, określa sobie kierunki i cele, przechodzi wiele zmian personalnych. 
Sierpień 2010 -  to moment, w którym krystalizuje się skład zespołu co skutkuje podjęciem decyzji o nagraniu debiutanckiej płyty oraz pospolitym ruszeniem w temacie koncertów, których w przeciągu niespełna czterech miesięcy zespół zagrał blisko trzydzieści. 
Październik 2011 - ruszają nagrania długo grającej płyty, zmieniają one radykalnie charakter dotychczasowych płodów muzycznych, kierując zespół w kierunku pozytywnego przesłania i otwarcia na życie i ludzi. 
W marcu 2011 roku  Bongostan startuje w Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i zostaje uhonorowany nagrodami. Nagrody to między innymi zaproszenie do występu na Piastonaliach 2011 oraz wspólny koncert połączonych składów Bongostanu i Voo Voo na jednej scenie w utworze „Nie muszę musieć". Po pozytywnym muzykowaniu z Wojciechem Waglewskim i Voo Voo, Bongostan daje radiowy koncert live w opolskim oddziale  Polskiego Radia. W tym czasie do zespołu dołącza Kinga Berkowicz nadając kobiecą dłonią ogłady męskiej ośmio osobowej załodze. Nie próżnując Bongo ekipa skończyła już pracę nad debiutanckim krążkiem.
12 stycznia 2012 roku, wspólnymi siłami całego zespołu i wydawnictwa Lion Stage Records, ukazał się debiutancki krążek zespołu pod nazwą Rasta Kasta, który jest dostępny we wszystkich dobrych sklepach muzycznych… i tak naprawdę to dopiero wtedy wszystko się zaczęło… 
Aktualnie zespół przygotowuje już materiał na kolejny album i dużo koncertuje w kraju i za granicą. 
 
 
SKŁAD ZESPOŁU:
1. Gaweł (Paweł Kinder) – wokal i gitara rytmiczna
2. Berka (Kinga Berkowicz) – wokal 
3. Justyna Zbańska - wokal
4. Yogi (Krzysztof Ogiela) – gitara prowadzaca
5. Bzyku (Kamil Majewski) – klawisze 
6. Kylo (Krzysztof Dyga) - saksofon
7. Michu (Michał Denisiuk) – saksofon
8. Petro (Piotr Szlempo) - trąbka
9. Wojciu (Wojciech Zalewski) - bas
10. Czeczen (Bartek Drozd) – drums
 
Ponadto:
11. Kuna (Michał Kunicki) – dźwięk
12. Jahrek (Jarek Paluch) – technika/menadżer  

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

18.10.2017 | 14:00 przez matek28

Bob Marley

18.10.2017 | 13:17 przez kamkor80

Dready w szkole

18.10.2017 | 13:16 przez kamkor80

Ciasta, ciastka i desery

18.10.2017 | 13:07 przez kamkor80

Puli czy pies z dreadami

18.10.2017 | 11:53 przez Z Korczówki

Several materials associated with Pandora Necklaces

18.10.2017 | 03:24 przez agisting

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki