ARTYSTA

BRAMAFAN

Idea formacji Bramafan zrodziła się w 2003 roku. Dla przyszłych członków tego zespołu był to okres szczególny. Wawrzyniec Dąbrowski (Wawa) po odejściu z kapeli Filip z Konopi poszukiwał artystów, z którymi udałoby mu się podążać w kierunku podobnym co FzK przy jednoczesnym zachowaniu zrozumienia i harmonii towarzyszących procesowi pracy twórczej. Rafał Trzciński (Rafi) i Krzysztof Niewiński (Dżulius) - przyjaciele, członkowie formacji o zmiennej nazwie (Valley of the bell, Poppy-seed Cake), której działalność została zawieszona - spędzali czas na wspólnym graniu i tworzeniu w sali prób klubu Alternatiff. Cała trójka znała się dobrze dzięki licznym imprezom i wyjazdom. Rafi i Wawa mieli ponadto okazję współpracować ze sobą znacznie wcześniej w grunge'owej kapeli Corduroy. Zacieśniające się relacje i nieprzeparta chęć "grania" skłoniły Wawę do złożenia Rafiemu i Dżuliusowi propozycji współpracy. Brakowało jeszcze tylko rytmu. Czegoś pomiędzy "reggae'owym pulsem", a "rockowym łupnięciem". Rozpoczęły się poszukiwania... Na próżno. Żaden z kandydatów nie wyczuwał przysłowiowego "klimatu". Niezastąpiony w roli pałkera okazał się dopiero członek FzK - Szymon Obrębowski. Żyjący w tylko sobie znanym Świecie, Sajmon został ostatecznie czwartym członkiem Bramafan'u. Zaczął się etap "docierania" oraz intensywnej pracy nad materiałem uwieńczony nagraniem w czerwcu 2004 roku płyty DEMO w warszawskim DBX Studio. Zespół zaczął też intensywnie koncertować. Miejsca w których usłyszeć można było Bramafan to m.in.: PROXIMA, STODOŁA, PUNKT, KARUZELA, NEMO, LIVE, INDEX, NO MERCY, GRAFFITI (Lublin), GRAAL (Koszalin). W trakcie licznych koncertów kapela pojawiała się na tej samej scenie z takimi formacjami jak: Habakuk, DAAB, Magara, Koniec Świata, Paprika Korps, Naiv, Stan Miłości i Zaufania, Vavamuffin, Mama Selita czy Muzyka Końca Lata. Bramafan zyskał pochlebne recenzje w Magazynie Uniwersyteckim MUW: "Formacja o intrygujacej nazwie Bramafan emanowała wprost pozytywną energią, która szybko udzieliła się publiczności. Po raz pierwszy tego wieczora cała sala bujała sią w rytmach reggae. Reggae w wydaniu Bramafan ociera sie o rock i romansuje z popem, tworząc bardzo interesującą całość". Bramafan został wyróżniony na Akademickim Przeglądzie Artystycznym - GAPA 2004. 
 
www.bramafan.band.pl

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki