ARTYSTA

BĘDZIE DOBRZE

Dawno temu powstała formacja o nazwie Będzie Dobrze, lecz o zupełnie innym składzie, grająca tak zwany czad w szerokim tego słowa znaczeniu. Zespół ten jednak nie utrzymał się długo. Dokładnie w Sylwestrową noc 1989 roku były członek tej grupy wraz z przyjaciółką postanowił wznowić działalność zespołu - pod tą samą nazwą, choć z założeniem zupełnej zmiany repertuaru. Co prawda chcieli oni kontynuowań Hard Corowe brzmienie, ale i połączyć je z motywami punka i przede wszystkim reggae. Wyniknęło to z zafascynowania takimi zespołami jak ARMIA i IZRAEL. Będzie Dobrze pochodzi z Ząbkowic, małej mieściny gdzie muzyka grana przez zespół adaptowała się dość długo. Trudno więc było im wypracować szybko własny specyficzny styl, no ale udało się . Problemy jednak pojawiały się często a szczególnie z graniem muzyki reggae do której tak do końca nikt nie wiedział jak się zabrać. Pierwsze próby grania tzw. dubowego reggae kończyły się niepowodzeniami - czego powodem zdaniem członków zespołu był brak tzw. muzycznego Feelingu. Tak więc na początku był Rege-czad, określany przez zespól jako "rub a dub czad". Nazwa BĘDZIE DOBRZE bezpośrednio łączy się z przesłaniem muzyki zespołu, a zaczerpnięta została z tekstu piosenki Boba Marleya. Oto co muzycy zespołu mówią o formie przekazu: "To co staramy się w tej chwili tworzyć i to co nas inspiruje to oczywiście jamajskie rytmy, ale unikamy całkowitego oddania się tej kulturze, mieszkamy bowiem w Europie, jesteśmy biali , i musimy szukać też we własnej kulturze i we własnych korzeniach, dlatego też czasem musimu powiedzieć coś bardzo ostro i bardzo głośno, bo często inaczej się nie da". Inspirację do swoich utworów muzycy zespołu Będzie dobrze czerpią z różnych stron i z różnych rodzajów muzyki. Przede wszystkim jednak słuchają klasyków gatunku BLACK UHURU, BURNING SPEARa, CULTURE i wielu innych. Jednak zepółem który wywarł na nich największe wrażenie jest bez wątpienia BAD BRAINS.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki