ARTYSTA

BEZJAHZGH

Historia BEZJAHZGH zaczęła się w 2006 roku, kiedy to… e tam, to już właśnie historia. To co najpiękniejsze, zostało w naszych sercach, a że mamy je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, że rytm zespołu nadaje dziesięć serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału. Ale to właśnie sprawia, że muzyka, która z nich płynie jest wyjątkowa. Reggae’owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest więc słodko i ostro, gorzko i kwaśnie, pikantnie i łagodnie ale zawsze smacznie.
Wiosna 2008r. poczęstowaliśmy was naszym pierwszym demo „AGRORAP”, o którym Jarosław Hejenkowski z Free Colours napisał: „…zespół BEZJAHZGH z wielkopolskiej Trzcianki już na wstępie ma dużego plusa za to, ze czekał na opublikowanie półoficjalnych nagrań tak długo, ale za to wypuścił ładny produkt. Surowy, to prawda, ale niewątpliwie ładny i ciekawszy niż wiele innych materiałów demo omawianych we Free Colours w ciągu trzech lat istnienia. Tytuł może zmyliż. Nie ma tu nic wspólnego z rapem. Jest reggae, może nie klasyczne, rootsowe, bo jest trochę szybkiego raggamuffin i ska („Teraz czas na Bez Jahzgh”). Jest tez zwykle reggae – „Czy potrafisz tak życ”, „Kananonada”. Wszystkiego słucha się, mając świadomość, że to młody zespół, bardzo przyjemnie. Wygląda na to, ze Bez Jahzgh jest jednym z lepiej zapowiadających się polskich zespołów.”
Widać, że nie tylko nam posmakowało. Gramy coraz więcej koncertów, nie tylko klubowych, ale również na najważniejszych scenach w kraju, m.in.: Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal, Przystanek Woodstock, Karuzela Cooltury czy Festiwal Reggaenwalde.
 
W 2009 roku wchodzimy ponownie do Studia Q by zarejestrować materiał na debiutancką płytę. Prace trwają długo, ale mamy nadzieję, że dzięki temu oddamy w wasze ręce ciekawą płytę. Gościnnie wspomagają nas DJ Feel-X oraz MC Globyman, z kolei Tom Horn smaży remix do jednego z kawałków. Masteringiem zajęli się najlepsi, czyli Studio As One. Płyta Nie na chacie ukazała się nakładem wydawnictwa Lou&Rocked Boys i swą oficjalną premierę miała na Przystanku Woodstock podczas koncertu zespołu w Pokojowej Wiosce Kryszny a do regularnej sprzedaży trafiła 8 września 2010.
 
www.bezjahzgh.com

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki