ARTYSTA

BARTENDERS

The Bartenders to stołeczne 10-osobowe combo, w którego skład wchodzą: rozszerzona sekcja rytmiczna (perkusja, bas, gitara, perkusjonalia i instrumenty klawiszowe), trzyosobowa sekcja dęta, wokalista oraz reżyser dźwięku.
 
Muzyka, którą tworzą inspirowana jest w dużym stopniu dokonaniami zespołów jamajskich lat 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz. Nie stroniąc, szczególnie podczas koncertów, od klasyków gatunku Bartendersi sięgają w swych inspiracjach również po materię spoza Antyli, by nadać jej charakterystyczny dla ska pulsujący feeling. Żywiołowość, szczerość i temperament wykonywanej przez nich muzyki nie pozwalają publiczności ustać w miejscu.
 
Zespół, jako jedna z nielicznych formacji w Polsce, wystąpił u boku takich tuzów gatunku jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Rotterdam Ska-Jazz Foundation czy Babylove & the Van Dangos. Wśród koncertów, które zgrali, wspomnieć warto ich udział w Reggae Dub Festiwalu, Warszawskim Wielokulturowym Street Party, Fląder Pop Festiwalu, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych czy Festiwalu Fafa.
Muzycy The Bartenders występują również na płytach m. in. Habakuka, Pablopavo i Ludzików, projektu Ziggie Piggie – Skadyktator – Robert Brylewski, oraz nagrali muzykę do zwiastuna filmu Jeż Jerzy. Są także twórcami charytatywnego projektu Koalicja Sił Jamajskich, w ramach którego zorganizowali m.in. festiwal Koalicja Sił Jamajskich gra dla Haiti w 2010 roku.
 
Ich dorobek płytowy to zaledwie wydana własnym sumptem EP-ka i obecność na kilku krajowych składankach reggae i ska, jednak już w tym roku spodziewać się można ich debiutanckiej płyty długogrającej. Muzycy kończą właśnie prace nad albumem, na którym w charakterze gości zaśpiewają: Kuba Wirus, Mamadou Diouf, Dr Ring Ding oraz Daniel Broman z duńskiej grupy Babylove & the Van Dangos.
 
http://www.thebartenders.pl/
http://www.facebook.com/thebartenderspl
http://www.youtube.com/thebartendersband
http://www.lastfm.pl/music/The+Bartenders
http://wwwsoundcloud.com/thebartenders/
 
SKŁAD:
Marek González – perkusja
Witek Haliniak – puzon, chórki
Piotr Jaros – saksofon tenorowy i barytonowy
Łukasz Bytner – instrumenty klawiszowe
Kuba Pajewski – gitara
Janusz Rutkowski – bas
Jakub Sadowski – wokal
Dawid Somló – perkusjonalia
Bartek Szemis – reżyser dźwięku
Mikołaj Tabako – trąbka, wokal
 
*byli członkowie: 
Andrzej Mikulski – instrumenty klawiszowe, 
Kuba Wirus – gitara i wokal, 
Jarosław Ważny – puzon, 
Emilia Noremberg – trąbka, 
Rafał Gańko – trąbka, 
Tomek Hołówka – saksofon altowy
 
DYSKOGRAFIA:
(2013) Szumna Sessions [EP] / FONOGRAFIKA
(2011) The Bartenders [EP]
 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki