ARTYSTA

ARES & THE TRIBE

Ares & The Tribe - grecko-polska formacja grająca reggae, ragga, dub, afrocubanjazz i muzykę grecką. Powstała z połączenia zespołu greckiego ARES (LP: Tańcz jak Zorba 2004, Opa-Opa 2006 – z piosenką Łodzie umierają (I varkies ksehazmenes) - wyróżnienie na III Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze) i zespołu grającego korzenne reggae Tribe of Izrael (LP Great awakaning 2002 z letnim przebojem Red Crazy Summer ). W skład wchodzą również muzycy grający niegdyś w zespole Gedeon Jerubal. Teledyski do piosenek: Opa-opa i Kochaj się z każdą dziewczyną, do którego zaproszono: Vito, Dj Deck's, Dj Story, Peja. Współpracują z hiphopowcami i freestylowcami niezależnej sceny oraz Dj'ami, m.in.: Mr Frenchman, Globus. Płyty: Jah Bless2006, Great return2007.  Występują w barwnych strojach trojańskich z Ilionu. Wyznają filozofię RASTA – one god, one aim, one destiny i zorbowską afirmację życia - wszystko dobre, wszystko wspaniałe. Koncertowali w Grecji, Niemczech i Polsce m.in. przed Mad Profesorem, Antique, Czerwonymi gitarami.

 

Jah Ares Hatzinikolau (Chadzinikolau) Urodzony w 1973 w rodzinie polsko-greckiej. Od 4 roku życia muzyka stała się dla niego najważniejsza. Poeta i kompozytor. Doktor nauk humanistycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez wiele lat pomagał Ojcu tworzyć pomost kulturowy między Grecją i Polską za co otrzymał: Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Emigracji Greckiej, Złotego Orła Instytutu Kultury Polskiej w Miami, Złoty Medal Halkidy i tytuł Zasłużony Działacz Kultury. Wydał ponad 30 książek poetyckich, eseistycznych, translatorskich, bajki, mitologię, a ostatnio „Rasta Myśli”, nagrodzona stypendium twórczym Ministra Kultury. Napisał ponad 200 utworów na fortepian, w tym: miniatury, preludia, rapsodie greckie. Jako pianista nagrał 7 płyt CD, m.in.: „Sny o Grecji”. Od 9 roku życia pasjonuje się muzyką reggae. W latach studenckich założył swój pierwszy zespół, ale od powrotu z USA, i po wyjściu z kłopotów zdrowotnych, kiedy założył Ariston Roots Reggae Studio i przyjął przydomek Jah (pochodzący od Boga), reggae stało się jego życiową misją. Do dziś nagrał z zespołem Ares & The Tribe 5 płyt CD i dał ponad 500 koncertów. W 2009 roku bezkonkurencyjnie uzyskał tytuł najlepszego zespołu undergroundowego w Polsce i otworzył jubileuszowy XV Woodstock – nagroda Jurka Owsiaka, grając dla 450 tysięcy woodstockowiczów, a song Respect & Believe znalazł się na składance woodstockowej i na liście EskiRock i AntyRadia. Historycznym dokonaniem był także pierwszy na świecie koncert reggae w Filharmonii z okazji jubileuszu Niemena, a wydana wtedy płyta „Jah Jah children” uzyskała tytuł najlepszej płyty reggae w Polsce i Grecji. Ares jako pierwszy w Polsce nagrał także płytę reggae dla dzieci z edukacyjnymi piosenkami cieszącą się dużym uznaniem w środowisku. W 2010 r. Ares jako artysta reggae reprezentował Polskę komponując song dla Haiti, zamówiony przez Fundację Wyclief’a Jeana, wydany na składance 35 artystów z całego świata Haiti przez Dutch Gong. Istotna jest także działalność charytatywna: koncerty na rzecz budowy studni w Sudanie, na rzecz budowy szkół na Haiti, dla dzieci z porażeniem mózgowym, dla dzieci z obciążeniami onkologicznymi, dla wcześniaków, dla sierocińców i Monaru. Finalista „Voice of Poland”.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki