ARTYSTA

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

„W oknach i drzwiach szczelinach i dziurkach
Wiewiórka! Wiewiórka! Wiewiórka! Wiewiórka!”
 
Jeżeli kiedykolwiek widzieliście Wiewiórkę na Drzewie na scenie, to wiecie, że to żywioł, a emocje na koncercie są nieprawdopodobne. Jesteśmy kapelą koncertową, zagraliśmy ich dziesiątki, jeśli nie setki od 2008 roku. Regularnie jesteśmy na Reggae w Stodole, Biegu Rzeźnika w Bieszczadach, a od tego roku na Biegu Polesie na Ukrainie. Graliśmy na Rybnickich Spotkaniach ze sztuką, Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy”, Polsko Słowackim Festiwalu Muzyki oraz wielu innych małych i dużych jednakowo zajebistych imprezach. Gramy także na Woodstocku, gdzie dorobiliśmy się własnej, Wiewiórkowej sceny (tzw. Wiewiórstock) i grona wiernych fanów, którzy przyjeżdżają co roku specjalnie dla nas.  
 
Mniej więcej w 2008 roku muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD 40” spotykający się na próbach w Gliwickim IZOERGU postanowili, że stanie się jasność i powołali do życia Wiewiórkę na Drzewie. Jako że każdy z nich dźwigał ze sobą ciężki bagaż muzycznych doświadczeń, Wiewiórka jest dynamicznym tworem czerpiącym inspirację z ciepłych hiszpańskich rytmów zespołów takich jak „Manu chao” i „Mano Negra” połącznych z klimatami Reggae i SKA, a także odrobiną metalu i wszystkiego, co kiedykolwiek wyszło spod ich strun, pałek i przeszkadzajek. Na tym zbudowaliśmy nasz niepowtarzalny styl. Łamiemy stereotypy i nie mieścimy się w żadnych ramach. Czerpiemy inspirację ze wszystkiego, co dobre, miłe i pozytywne. Muzykę tworzymy z punktu widzenia leśnych stworzonek, które wszystko bacznie obserwują z perspektywy gałęzi drzew, a potem zamykają swoje przemyślenia w nietuzinkowych kompozycjach, które łatwo zapadają w pamięć wiewiórkowej publiczności. 
 
Wiewiórka to:
 
Misiek – wokal, gotara rytmiczna
Herman – perkusja, wokale
Szczypaw – przeszkadzajki, djembe, perkusjonalia 
Szateq – gitara solowa, wokale
Dave – bass, wokale
Pyjter – puzon
Szyna – trąbka
 
Strona zespołu:
 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

18.10.2017 | 14:00 przez matek28

Bob Marley

18.10.2017 | 13:17 przez kamkor80

Dready w szkole

18.10.2017 | 13:16 przez kamkor80

Ciasta, ciastka i desery

18.10.2017 | 13:07 przez kamkor80

Puli czy pies z dreadami

18.10.2017 | 11:53 przez Z Korczówki

Several materials associated with Pandora Necklaces

18.10.2017 | 03:24 przez agisting

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki