ARTYSTA

FERENDŻI

Zespół Ferendżi powstał w 2009 r. w Poznaniu. Prezentowana przez niego muzyka to oryginalne połączenie różnych fascynacji muzycznych poszczególnych członków grupy. W autorskich utworach słychać przede wszystkim inspirację muzyką roots reggae, którą uzupełniają takie gatunki jak rock, blues, funky czy world music. Przez 2 lata istnienia zespół wypracował sobie solidną markę, nie tylko na poznańskiej scenie muzycznej. Żywiołowe koncerty, charyzmatyczny wokalista i melodie które zostają w pamięci zawsze spotykają się z entuzjastycznym odbiorem. W tym okresie zarejestrowane zostały trzy utwory: „Grass”; „Teraz już wiem” oraz „Fire” prezentujące akustyczne brzmienie zespołu (do odsłuchania na myspace).
 
W kwietniu 2012 r. nagrany w domowym studio utwór „Oni” został wydany na skompilowanej przez portal Wolne Media płycie „Duch Wolności”. Czerwiec 2012 r. to dla Ferendżi wielkie wyróżnienie, zespół wygrał nagrodę specjalną na Wake Up & Live Festival w Sulęcinie, którą było otwarcie festiwalu „Reggae nad Wartą” w Gorzowie Wlkp. Wakacje 2012 r. przynoszą zmiany, do zespołu dołączają nowi muzycy: za perkusją siada Tomek Senger (Bastion, Gedeon Jerubbaal),  Jakub Wiśniewski – gitara i Radosław Kulesza – trąbka. Gitary akustyczne zostały zastąpione elektrycznymi, muzyka nabiera mocy dając nowe możliwości brzmieniowe i aranżacyjne.
 
Obecnie panowie pracują w Quatuka Studio nad singlem „Nie szukaj miłości” na którym poza tytułowym utworem znajdzie się najnowsza kompozycja „Babilon”. W marcu ruszają zdjęcia teledysku do piosenki „Nie szukaj miłości”, którego premiera  planowana jest na przełomie kwietnia/maja.
 
Obecny skład zespołu: 
Grzegorz Krawczak - wokal, gitara 
Adrian Gronek - gitara 
Mateusz Walczak - conga, djembe, cajon, perkusjonalia
Jakub Wiśniewski - gitara
Adam Koterski - gitara basowa
Tomasz Senger - perkusja
Radosław Kulesza - trąbka
 
Z zespołem współpracują lub współpracowali: Krzysztof Świerzowicz (bas), Daniel Kondys (bas), Łukasz Duleba (didgereedoo), Leszek Garstka (dundun)
 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Rower do miasta

21.08.2017 | 11:25 przez rafaljamaica

Świąteczny CeDeEr po raz ostatni

21.08.2017 | 11:07 przez Pass'ta Rasta

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

21.08.2017 | 10:00 przez marousz

magazyn

21.08.2017 | 09:05 przez Fionnka009

adidas samba uomo

21.08.2017 | 06:09 przez eijsinkirfa

adidas yeezy ultra herren sale

21.08.2017 | 05:42 przez eijsinkirfa

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki