ARTYSTA

BIG UP!

Pomysł na zespół powstał w momencie, kiedy ojciec Michała Small – Donald (rdzenny Jamajczyk) przyjechał na pewien czas do Polski. Udzielał się, już lata temu, w różnych projektach reggae, więc czemu przy okazji nie stworzyć czegoś nowego? Trzeba tylko znaleźć odpowiednich ludzi...
 
Michał z Szymonem Kasprzakiem znali się już wcześniej. Razem podjęli starania stworzenia zespołu. Mimo sporych chęci, aktywnego rozpowszechniania wśród znajomych informacji, poszukiwania odpowiednich muzyków nie przynosiły efektu. Wówczas został do poszukiwań zaangażowany Internet, dzięki któremu odnalazł nas Karol Borucki z Koła. Był to czas kiedy bardzo zależało mu na powrocie do grania reggae i chciał się w ten sposób realizować. Nie zastanawiając się długo wszyscy umówili się na wspólną próbę, na którą z Karolem przyjechał również Konrad Smolarek z Turku, którego rok wcześniej również poznał przez Internet, poszukując muzyków chętnych do grania. W ten oto sposób 27 października 2011 w Gnieźnie odbyła się pierwsza próba w składzie Donald Small – wokal, Michał Small – instrumenty perkusyjne, Szymon Kasprzak – gitara, Konrad Smolarek – gitara oraz Karol Borucki – perkusja. W niedługim czasie do zespołu dołączył znajomy Szymona – basista Artur Chudy, który już wcześniej udzielał się na gnieźnieńskiej scenie muzycznej również w zespołach grających muzykę reggae oraz grająca na klawiszach Kasia Błaszczak z Poznania. Po 3 miesiącach okazało się, że dalsze uczestnictwo Donalda w projekcie nie jest możliwe, jednak zapał i chęć wspólnego grania reszty zespołu była silniejsza. Zespół funkcjonował dalej, a ciężar śpiewu w zespole wzięli wówczas na siebie Kasia i Michał.  Konieczne dla dalszego rozwoju zespołu było wówczas znalezienie samodzielnego wokalisty. Mimo poszukiwań męskiego wokalu Szymon znów przez Internet nawiązał kontakt z Jagodą Gucze ze Zbąszynia. Na początku czerwca 2012 odbyła się pierwsza próba BIG UP! z Jagodą, po której nikt nie miał wątpliwości, że Jagoda musi dołączyć do zespołu. Zbiegło się to z odejściem Kasi Błaszczak. W związku ze zmianami personalnymi prace nad materiałem zostały rozpoczęte niemal od nowa. Do tego zespół postawił sobie za cel nagranie płyty demo, która ukazała się jesienią. W związku z brakiem klawiszowca w nagraniach uczestniczył gościnnie Karol Nowacki znany m.in. z takich zespołów jak Arka Noego, Propaganda Dei czy Maleo Reggae Rockers.
 
 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki