ARTYSTA

ZA ZU ZI

Grupa Za Zu Zi powstała w maju 2001 roku w Jarocinie. Od samego początku muzyka lawirowała między rockiem a reggae, głównymi inspiracjami członków zespołu. W ciągu pierwszego roku istnienia Za Zu Zi zagrało sporo koncertów na terenie Wielkopolski i nie tylko. Grupę można było usłyszeć m.in. w Książu Wlkp., Pleszewie, Ostrowie Wlkp., Zaniemyślu, Antoninie. Zespół został także wyróżniony podczas XVI Przeglądu „Śpiewajmy wszyscy na rockowo”. Bardzo ważnym etapem w karierze grupy był występ na scenie młodych X jubileuszowej edycji FOLK FEST. Po pierwsze od tego czasu muzykę zespołu zdominowało reggae, i wreszcie dzięki temu koncertowi Za Zu Zi zaproszono w styczniu br. na "Muzykę w Muzeum" czyli cykl imprez odbywających się od ponad 3 lat w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Fragmenty tego koncertu można było obejrzeć na całym świecie poprzez satelitarną TV POLONIA. Pod koniec lipca w Studio „Nowe Jerusalem” w Ząbkowicach Śląskich, pod czujnym okiem (i uchem) Macieja Flanka, grupa zakończyła pracę nad swoim pierwszym materiałem studyjnym. Krążek „Party” został wydany własnym sumptem 11 listopada 2003!!!! W połowie października 2003 Za Zu Zi wystąpiło w programie „Poplista” emitowanym w telewizji Polsat, gdzie wykonało na żywo jeden ze swoich utworów. Na początku sierpnia 2004 we Francji ukazała się dwupłytowa składanka „Regg’In’Europ”, na której to wśród 24 artystów reggae z różnych krajów europejskich znajduje się utwór „Jesteś” zespołu Za Zu Zi. Zespół ma za sobą występy u boku m.in. Arki Noego, Armii, 2 TM 2,3 , 1125, Bakshish, Basstion, Les Ejectes (Francja), Habakuk, Hey, Maleo Reggae Rockers, Myslovitz, Na Górze, Obstawy Prezydenta, Polemic (Słowacja), Sidney’a Polaka, Szymona Wydry & Carpe Diem, THC-X, Zion Train (Wlkp. Brytania) oraz prezentacje na takich imprezach jak wspomniane już wcześniej „Muzyka w Muzeum” (Warszawa), i X Folk Fest czy „Ognik przyjaciołom” (Poznań), II Reggae Andrzejki (Turek), Dekodencje 2003 (Krotoszyn), XIV Folk Fiesta (Ząbkowice Śląskie), III Międzynarodowy Festiwal „Reggae na Piaskach” (Ostrów Wlkp.), V Międzynarodowym Festiwalu Reggae Dub „Regałowisko” (Bielawa), XIV edycja „Afryki” (Toruń) III edycji "Nie Zabijaj (Olesno) czy wielkiego koncertu „Za Zu Zi i przyjaciele”, na którym z muzykami Za Zu Zi wspólnie wystąpiła Kasia Nosowska i Marcin Żabiełowicz z grupy Hey. Trzon kapeli to 7 osób: Tomasz „Rass Tomi” Jankowski (wokal, gitara), Konrad „Kielich” Januzik (klawisze), Mateusz „Jimi” Nowakowski (gitara), Tadeusz Nowakowski (16-letni perkusista !!!), Adam Pawlicki (bas), Arek Leonhard (saksofon - ex-SYJON) i Darek Cieslak (trąbka).
 
Kontakt: 0-503 500 737 Tomek hello.tomek@poczta.fm lub zazuzi2@wp.pl , www.zazuzi.prv.pl

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

18.10.2017 | 14:00 przez matek28

Bob Marley

18.10.2017 | 13:17 przez kamkor80

Dready w szkole

18.10.2017 | 13:16 przez kamkor80

Ciasta, ciastka i desery

18.10.2017 | 13:07 przez kamkor80

Puli czy pies z dreadami

18.10.2017 | 11:53 przez Z Korczówki

Several materials associated with Pandora Necklaces

18.10.2017 | 03:24 przez agisting

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki