ARTYSTA

WYSPA JABŁONI

Początków istnienia Wyspy Jabłoni doszukiwać się można na początku 2001 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Marcin, który w wakacje 2000 umieścił w jednym ze sklepów muzycznych ogłoszenie o treści: "Poszukuję ludzi do grania reggae", na które jako jedyny odpowiedział Przemek. Przez następne pół roku trwało poszukiwanie kolejnych muzyków do zespołu jak i odpowiedniego miejsca na próby. W tym muzycznie nieaktywnym czasie powstawały z ręki Przemka pierwsze kompozycje, które wraz z Marcinem aranżowane były w zaciszu jego pokoju. Ta pozorna stagnacja trwała aż do grudnia 2000 roku. "Po znalezieniu sali prób (klub garnizonowy w jednostce wojskowej) i dokoptowaniu perkusisty odbyliśmy pierwszą próbę tuż przed Wigilią 2000". W styczniu 2001 do zespołu dołączył basista - Soso, który pozostał jego czynnym muzykiem przez następne półtora roku. Brakującym elementem układanki był drugi gitarzysta, który został zrekrutowany do kapeli w marcu, na jednej z imprez reggae w Szczecinie. Człowiekiem tym był znany jako Kieras - Arek Kasprzak, (ex gitarzysta Włochatego). Wraz z nim do zespołu przybył Bartek Słaby (Basic), który przejął stołek perkusisty po jego dotychczasowym użytkowniku. Ten pięcioosobowy skład Wyspy Jabłoni przetrwał przez następne trzy miesiące - od marca do czerwca 2001, zdołali w nim zagrać 10 koncertów, począwszy od debiutu 31 III w Stargardzie Szczecińskim aż po wieńczący ten okres występ na imprezie Szczecin Pod Ziemią 26 VI. W czerwcu 2001 szeregi grupy opuścił Kieras motywując swoje odejście brakiem finansowych korzyści z grania, oraz niezadowoleniem z ówczesnej stylistycznej koncepcji muzycznej zespołu. Styl ten doskonale obrazuje płyta demo którą nagrali pod koniec czerwca 2001 z gościnnym już na niej udziałem Kierasa. W sierpniu 2001 otrzymali od Radia Szczecin zaproszenie do udziału w audycji radiowej poświęconej muzyce reggae "Pozytywny Eter". Na jej łamach odbyła się pierwsza publiczna prezentacja nagrań przepleciona godzinnym wywiadem. Po wakacjach istotnym problemem było znalezienie nowego gitarzysty, którym na czas od września do lutego 2002 stał się Michał Wojtachnia. Po jego wtajemniczeniu w nasze szeregi jesienią 2001 zagraliśmy kolejną serię koncertów. Wszystko zapowiadało się bardzo pomyślnie, lecz przykrym niespodziewanym zdarzeniem było odejście z zespołu perkusisty. Poszukiwania trwały aż trzy miesiące. W tym czasie miejsce to zmieniło trzech kandydatów, a na stałe zagrzał je zaproszony na jeden występ Michał Buciarski. Od tego czasu niezwykle dynamicznie dokonały się kolejne zmiany składowe: tuż po wspomnianym koncercie przyjęty zostaje na mikrofon wokalisty Grzegorz Łukaszewski, opuszcza nas Michał Wojtachnia, a przyjęty zostaje grający na kongach i przeszkadzajkach Macias Marzalski.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki