ARTYSTA

SWIADOMOŚĆ

Ich historia rozpoczęła się od muzykowania z wieloma różnymi składami, które z większym lub mniejszym powodzeniem zaskarbiały sobie przychylność publiczności. Reggae połączyło ich do tego stopnia, że nie wyobrażają sobie grania innej muzyki. Zespół powstał w styczniu 2002 r. Muzyka w ich wykonaniu, wywodzi się z eklektycznego połączenia reggae, etno, ska i punka. Teksty grupy traktują o świecie, jaki widziany jest oczami członków zespołu z jego ciemnymi i dobrymi stronami. Nie brakuje w nich jednak optymizmu i radości z życia. Różnorodność stosowanych instrumentów sprawia, że muzyka jest barwna, ciekawa i porywająca (zwłaszcza na koncertach). Zarejestrowany materiał muzyczny (oprócz "ciak ciak") pochodzi z października 2002. Płytę demo nagrali i wydali własnymi siłami, za pomocą dostępnych środków. Utwór "ciak ciak" powstał w grudniu 2005 w domowym studiu nagraniowym. Zespół "Świadomość" koncertował w takich miastach jak: Darłowo, Koszalin, Słupsk, Gdańsk, Gdynia, Człuchów, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Ustka. Były to głównie imprezy klubowe, juwenalia oraz koncerty W.O.Ś.P. Grali obok grup: Pidżama Porno, Manipulators, Akurat, Alians, Koniec Świata, Fate, the Analogs, Acid Drinkers, Plebania i innych. W październiku 2003 zespół brał udział w regionalnym przeglądzie zespołów muzycznych "Generacja" w Koszalinie, na którym zajął drugie miejsce. Największy sukces, grupa  odnotowała podczas VII Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie głosami publiczności zdobyła główną nagrodę imprezy.
 
SKŁAD:
 
Robert Gorgol - gitara, śpiew, upiększajki, flety
Bartek Matusiak - sampler, efekty, bębny, śpiew, upiększajki
Marcin Cichocki - gitara solowa, saksofon
Damian Żłobecki - didgeridoo, konga, bongosy
Marek Bartos - bas, dźwięk
Radek Dąbrowski - perkusja, drum machine (recording)
gościnni wspomagacze: Cezary Siwek - konga, Ireneusz Rodziewicz - didgeridoo
 
INFO: www.swiadomosc.ovh.org
 
KONTAKT W SPRAWIE KONCERTÓW:
Robert Gorgol - kom. 693 576 275, e-mail: czarnydar@poczta.onet.pl  
Marcin Cichocki - kom. 691 579 171, e-mail: cichyswiat@interia.pl

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki