ARTYSTA

STOLICA REGGAE

Info: 2008
 
STOLICA REGGAE to zespół z Kluczborka. Formacja kształtowała się od końca 2006 roku ale formalny początek istnienia zespołu przypisuje się na przełom sierpnia i września 2007 roku. Zespół swój pierwszy koncert zagrał 29września na corocznym koncercie Reggae Dub Night w Kluczborku i od tego czasu stale koncertuje. Podczas swojej zaledwie pięciomiesięcznej obecności na scenie, Stolica Reggae zagrała 7 koncertów i aktualnie planuje następne. Zespół poświęcił się muzyce reggae. W wyjątkowo charakterystycznym stylu wykonania dla tego zespołu. Muzyka jest żywa, możecie w niej znaleźć domieszkę rasowego rock'a ale także elementy muzyki ska i roots. Energiczne kawałki i świetnie prowadzona linia basu tworzą doskonałą całość, dzięki której każdy koncert Stolicy Reggae cieszy się wielkim powodzeniem, a ludzie wspaniale się bawią. Nad nazwą zespołu Stolica Reggae spekulowała bardzo długo. Ostatecznie nazwa STOLICA REGGAE wymyślona przez Piotrka JURKA Jurkowskiego przyjęła się na stałe i jest znakomicie rozpoznawalna przez słuchaczy. Skąd ta nazwa? Z sentymentu do dawnego określenia miasta Kluczbork. Z Kluczborka wychodziły takie gwiazdy muzyki reggae jak Bakshish czy Maleo Reggae Rockers. Pochodzenie tych wielkich zespołów oraz częsta ilość koncertów w mieście Kluczbork nadała miastu miano polskiej stolicy reggae. Lecz po latach to miano Kluczborka przemija i zapomina się o tym, że kiedyś Kluczbork był polską stolicą reggae. Nazwa zespołu ma przypominać o dawnych korzeniach. Zespół chce przedłużyć tradycje i grać muzykę reggae, tak jak czynił to zespół Bakshish. Historia wokalu w zespole też jest interesująca. Stolica bardzo długo szukała wokalisty lub wokalistki do zespołu. Po wielu nieudanych poszukiwaniach i próbach zespół postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i dlatego Na wokalu I wylądował klawiszowiec Marek Gepard Liebner a w głosie II pomaga mu gitarzysta Piotrek JUREK Jurkowski. Taki obrót spraw wymusił po pierwszym koncercie Stolicy na Gepardzie oddanie sie w pełni funkcji wokalisty w zespole. Zrezygnował z gry na klawiszach żeby móc bardziej skupić sie na śpiewie. Zespół choć młody, to jest utalentowany. Gra głównie muzykę reggae i to jej poświęca najwięcej uwagi. Zespół posiada swój repertuar, który zamierza wydać na płycie na początku czerwca 2008 roku. Pierwsze nagrania zespół miał 13-14 lutego 2008 roku. Efektem nagrań jest płyta DEMO na której znajdują się 4, całkiem się od siebie różniące piosenki. Zespół może poszczycić się jednym z najlepszych basistów w Polsce. Na basie od 7.12.2007 gra Kamil Skwara CACTUS.
 
Pozostali członkowie zespołu to: 
Wokal I- Liebner Marek GEPARD, 
Wokal II- Piotr Jurkowski JUREK, 
Gitara rytmiczna i solowa- Piotr Jurkowski JUREK 
Perkusja- Wojtek Sitnik JUNAK 
Instrumenty klawiszowe- Gumkowski Janusz TADEK 
Djembe- Durczak, 
Saksofon- Paweł Feduch FREDI
 
Średnia wieku osób w zespole to około 24lat. Większość członków Stolicy Reggae się uczy, reszta pracuje, i tak: Jurek kończy liceum, jest w klasie maturalnej, Junak kończy gimnazjum, Fredi chodzi do I klasy szkoły średniej, natomiast Gepard kończy szkołę podyplomową. Cactus zarabia na życie graniem, udziela lekcji i jest muzykiem sesyjnym, Bartosz jest leśnikiem, natomiast Janusz pracuje w fabryce w Dylakach. Perkusista ma zaledwie 15 lat ale posiada olbrzymi potencjał jeśli chodzi o grę. Zespół się szybko rozwija i zmierza w dobrą stronę. 
 
"To wszystko jest jak sen, marzenia spełniają się!"

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki