ARTYSTA

STARGUARDMUFFIN

StarGuardMuffin to brzeski zespół złożony z ludzi młodych i pełnych zapału. Energiczne utwory pomieszane z prawdziwą pasją i miłością do muzyki rewelacyjnie sprawdzają się na koncertach. Muzyka ,którą tworzą to bujający roots i dość skoczny, żywiołowy dancehall. Pozytywne wibracje udzielają się słuchaczom zarówno w klubie, jak i dla kilkutysięcznej publiczności w plenerze. Zespół powstał w kwietniu 2008 roku, a zadebiutował miesiąc później supportując EastWest Rockers. Ciepłe przyjęcie przez publiczność rozpoczęło serię owocnych koncertów na scenach południowej Polski. Zapał i energia młodych muzyków zostały docenione również na prestiżowych festiwalach: Rock Reggae Festiwal Support, Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych oraz na Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych w Grodkowie. Po jednym z sukcesów zespół został zaproszony do Telewizji Silesia (program Backstage), gdzie na żywo zaprezentował akustyczne aranżacje swoich utworów oraz udzielił krótkiego wywiadu. Zespół w lutym 2009 wydał także Epkę pod nazwą Ziemia Obiecana, znalazło się na niej 5 utworów.
 
Medialny rozgłos zespół zawdzięcza swojemu frontmanowi – Kamilowi Bednarkowi, laureatowi II miejsca w III edycji programu „Mam talent!”. Dzięki temu debiutancki album zatytułowany „Szanuj”, wydany w listopadzie 2010 roku, stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu 2010 r. osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 r. podwójnej Platyny.
 
W kwietniu 2011 młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Pod okiem Ronalda McDermotta Star Guard Muffin nagrali tam pięć własnych kompozycji z udziałem jamajskich muzyków. Efektem jest EP-ka „Jamaican Trip”.  
 
Grupa zawiesiła działalność w 2012 roku.
 
Star Guard: Kamil Bednarek (wokal, saksofon), Szymon Chudy (gitara), Kuba Wojciechowski (bas), Radek Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Maciek Pilarz (perkusja).

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki