ARTYSTA

SEDATIVA

Zespół Sedativa powstal w 2000 roku w Warszawie jako dwuosobwy elektroniczno-dubowy projekt Ramiego Al Ali (instrumenty klawiszowe, Syria) oraz Ignacego Pluzanskiego (groovebox). Wkrótce do projektu, który rozpoczął swoją działalność na "Siekierkach" (Jawor records) dołączył Jurek "Buras" Burkacki (gitara basowa) i Andrzej "Jawor" Jaworowski (gitara), grający wcześniej w zespole TRANSMISJA. Wyżej wymienieni muzycy wnieśli świeże koncepcje i w efekcie skrystalizował się nowy image zespołu. Sedativa stała się grupą grającą żywą muzykę. 
Sedativa zadebiutowała w 2001 roku na składance Dub out of Poland utworem Chanting the water away. Za perkusją zasiadł Marcin "Ułan" Ulanowski (Sistars), na trąbce zagral Dominik Trębski(fish), a na instrumentach perkusyjnych -Dariusz "Pablo" Pawilojcz. W roku 2005 Ułana za perkusją po prawie rocznej przerwie zastąpił Sarhan Kubeisi, grający równolegle w zespole Satellite. W tym okresie z grupą współpracował także Pablopavo(Vavamuffin), czego owocem są między innymi: utwór Banda Saskerland wydany na składance Dwa Gołębie - Kuba Wojewódzki show oraz film w reżyserii Xawerego Zuławskiego zrealizowany dla kanału TVP KULTURA, przedstawiający koncert grupy w Pracowni Izerskiej w Szklarskiej Porębie.
W latach 2005-2008 Sedativa zagrała wiele koncertów w klubach warszawskich i w innych miastach Polski; występowała również na licznych festiwalach jak: Fafa Festival, Ostroda Reggae Festival, Saski Reggae Festival, Afryka is hungry Festival, oraz w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
W 2008 roku, na składance dołączonej do 4 wydania magazynu Free colours ukazał się utwór zespołu All you need (sł. Krzysztof Ostas). Również w 2008 roku muzycy Sedativy rozpoczęli prace nad swoim debiutanckim albumem zapraszając do współpracy wokalistę Dawida Portasza (Jafia Namuel, Rastasize). Material został zarejestrowany w Kings Tone Studio, a mix powierzono znakomitemu duetowi Mario & Smok (Studio As One). Na płycie udzielają się gościnnie również: Bartek Szopiński(Hammond), Tomek Busławski(instrumenty dęte).
W 2009r. Historia zatoczyła koło i do zespołu powrócił perkusista Marcin Ułanowski.
Muzyka zespołu to przekraczająca granice fuzja gatunków i styli takich jak: reggae, jazz, rock, dub, muzyka arabska. Na debiutanckiej płycie, wokalista Dawid Portasz swoim charakterystycznym bluesowym wokalem znakomicie dopełnił brzmienie grupy, dodając nowe wartości do tej jakże zróżnicowanej, a jednocześnie jednorodnej kulturowej mieszanki. 
 
Aktualny skład zespołu:
Rami Al Ali- instrumenty klawiszowe
Jurek Burkacki-gitara basowa
Andrzej Jaworowski-gitara, banjo
Dawid Portasz-wokal, gitara
Marcin Ułanowski- perkusja
 
Z zespolem na stale wspolpracuja:
Tomek Buslawski-instr.dete
Artur Mackiewicz-instr.klawiszowe
Bartek Szopinski-hammond
Marek Twardowski-perkusja
 
www: www.sedativagroup.com
MySpace: www.myspace.com/sedativava  

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 08:53 przez Jogin

JESTEŚ NOWY? Tu się przywitaj!

19.10.2017 | 20:03 przez ericos

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

19.10.2017 | 20:02 przez ericos

Witam

19.10.2017 | 20:01 przez ericos

Szukam zespołu

19.10.2017 | 19:43 przez Moggi

Idea kredytu hipotecznego i rat

19.10.2017 | 19:42 przez Moggi

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki