ARTYSTA

REMONT DUSZY

Początki Remontu Duszy sięgają końca lat '90, kiedy to Janek Pleti (wokal, gitara) i Łukasz Wyrwa (bas) zaczęli tworzyć pierwsze utwory w klimatach reggae. W późniejszym czasie do zespołu dołączają inni muzycy (perkusja, przeszkadzajki) i na wiosnę 1999 roku ma miejsce pierwszy koncert. Rok 2000 przynosi kilka ważnych wydarzeń, do zespołu dołączają: Michał Stachura (klawisze, flet poprzeczny) i Grzesiek Pleti (dżembe, manager group) i w tak powiększonym składzie (w studiu "Acoustic") zostaje zarejestrowana płyta "Idę Na Syjon" zawierająca cztery utwory (Strona Cienia, Do Pana, Idę Na Syjon, Światło). Kolejne 2 lata obfitują w koncerty w różnych miastach Polski. W roku 2003 do zespołu dołącza Wojtek Gumulski (perkusja) i zostaje nagrany kolejny krążek "2003" (Strona Cienia, Ratuj Panie, Jesteś z Nami, Babilon Roots Party). Zdaniem założycieli Remontu Duszy muzyka reggae jest idealna do śpiewania o słabości człowieka, o beznadziejności życia bez Boga, w pogoni za forsą. Jak sami mówią: "(...) reggae zawsze było muzyką walki i buntu przeciwko złu, tylko teraz musimy zobaczyć co jest tym złem w naszym życiu.(...)" Pierwsza płyta długogrająca "Krótki jest czas" ukazuje się w połowie 2004 roku, jest ona utrzymana w klimatach reggae-ska-rock. W nagraniach bierze udział sekcja denta (trąbka, saksofon, puzon) oraz chórek. Współpraca z muzykami sesyjnymi zaowocowała także kilkoma wspólnymi koncertami. W czerwcu 2006 do zespołu dołącza Tomek Figiel(gitara). Remont Duszy ma na koncie kilkadziesiąt koncertów w klubach i na festiwalach. W czerwcu 2007 zostaje nagrana płyta "Złoty Mur" zawierająca cztery kompozycje, nie tylko roots reggae (Złoty Mur, Rejs), ale także blues (Wstań Walcz Tańcz)  i dub (WWT Dub).
 
skład:
 
Jan Pleti: spiew, gitary, teksty, muzyka; 
Łukasz Wyrwa: bas; 
Grzegorz Pleti: djembe; 
Michał Stachura: flet, keyboard, muzyka; 
Wojciech Gumulski: perkusja

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki