ARTYSTA

REBELS

Idea założenia zespołu powstała ok.1987r. w wyniku spotkania bratnich dusz zafascynowanych muzyką reggae i filozofią Rasta. Pierwsze próby odbywały się w domowym zaciszu jednego z członków grupy, z czasem przeniosły się one w bardziej przestronne miejsca jak D.K. “Stok”, Kluby Studenckie “A.C.K.” i “Herkulesy”. W tym czasie doszło do połączenia się zespołu z inną białostocką grupą reggae Island i choć od tamtego czasu skład zmieniał się niejednokrotnie, to trzon pozostał ten sam do dziś. Muzycy ulegali różnym inspiracjom, lecz fascynacja nurtem roots reggae i filozofią Rasta jest w The Rebels wciąż żywa. Teksty zespołu są zaczerpnięte prosto z życia i mówią o zwykłych ludzkich sprawach, muzyka zaś jest wypadkową wrażliwości i fascynacji jakie wnoszą poszczególni muzycy grający w zespole. Mimo, że trudno tu wymienić tytuły płyt, o które jak wiadamo niełatwo w Polsce. The Rebels nadal aktywnie tworzy i może pochwalić się wydaną własnym sumptem: kasetą “Every day” i płytą CD demo. Zespół ma na swoim koncie udział w wielu ogólnopolskich imprezach takich jak: “Reggae Christmas”, “Africa is hungry”, “Marleyki”, “Spotkania folkowe” i innych. The Rebels to:: Jan – vocal, Pochód – gitara, Marek – keyboard, Bodek – git. bas., Mart – perkusja, Sam – ins. perk., Alcanabi – dub vision.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki