ARTYSTA

RAZTURAZTAM

Zespół powstał w 1998 roku. Założony został przez Victora ( Bogdan Kocik ) i Picka (Dariusz Pacek). Przez dwa lata koncertował na terenie Dolnego Śląska grając typowe reggae, uczestniczył również w przeglądach zespołów muzycznych zawsze zdobywając wyróżnienia. Po dwóch latach działalność zespołu zostala zawieszona z powodu wyjazdu jednego z założycieli - wokalisty i gitarzysty Picka. W roku 2003 Victor wraz z nowym gitarzystą Tomkiem Szymeczkiem postanowili odświeżyć materiał razturaztam dzięki czemu zespół odżył w całkiem nowym składzie ( Victor, Tomek, Piotr Michalski-vokal i klawisze, Małgorzata Grzybowska-perkusja i Heban-djembe). W tym składzie powstały 24 utwory, muzycznie trudne do określenia lecz klimatem porównywalne do SKA, REGGAE i PUNKA( nic dziwnego skoro Heban i Victor to również 2/3 składu defektu mózgu). Po roku znowu nastąpił rozłam zespołu spowodowany odejściem Piotrka a następnie Małgosi. Po przerwie (rocznej) razturaztam znów przebudziło się z letargu i we wrześniu 2005 zaczęło próby z nowym perkusistą Maćkiem, gitarzystą "Borkiem" Mariuszem Borkowskim (kiedys basista defektu) i trębaczem Błażejem Mitręgom, natomiast obowiązki wokalne przejął Victor. Pierwszy koncert bardzo spodobał się wałbrzyskiej publiczności. Zagrany w klubie Qfer był pierwszym krokiem na nowej drodze zespołu. Następne koncerty oraz stopniowe poszerzanie materiału jak i obycie się ze sceną doprowadziło zespół do jednego z ważniejszych jak do tej pory koncertów zagranego we Wrocławskim klubie Madness razem z Defektem Mózgu. Koncert ten został nagrany a utwory zaprezentowane na stronie to mniej więcej połowa dorobku zespołu.
 
www.razturaztam.blo.pl

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki