ARTYSTA

RASTASIZE

Rastasize to: wrocławski producent i multiinstrumentalista Krystian „K-Jah” Walczak i Dawid Portasz (znany z Jafia Namuel). Nagrali oni płytę w Kingston na Jamajce, w legendarnym studio Tuff Gong, założonym przez Boba Marleya. 
Na płycie gra światowa elita jamajskich muzyków z sekcją rytmiczną Sly Dunbar & Robbie Shakespeare na czele (nagrywali m.in. z Black Uhuru, Peterem Toshem, Grace Jones czy Shinead O’Connor), Deanem Fraserem (saksofonista Boba Marleya), muzykami Dubtonic Kru, czy muzykami grającymi na co dzień z takimi tuzami jak Shaggy, czy Damian i Ziggy Marley. Album „Day by Day” został zrealizowany przez najlepszych jamajskich inżynierów dźwięku, odpowiedzialnych m. in. za płyty Marleya. W efekcie powstała pierwsza w pełni autorska płyta artystów z Europy nagrana od początku do końca w Tuff Gong. Muzyka Rastasize to nowoczesna odsłona roots reggae z mocnym groovem i górującym nad wszystkim, wokalem Dawida Portasza, który nadaje całości szczególnego charakteru. W role producenta muzycznego płyty i aranżera wcielił się Mateusz Pospieszalski. Wszystko to sprawiło, że Rastasize „Day by Day” to album na najwyższym, światowym poziomie. 16 sierpnia na festiwalu w Ostródzie formacja Rastasize zagrała swój pierwszy koncert - promujący album „Day by Day”. W koncertowym składzie RASTASIZE znaleźli się m.in. muzycy jamajkiej grupy Dubtonic Kru, związanej ze studiem Tuff Gong, oraz jedna z najlepszych polskich sekcji dętych: Mateusz Pospieszalski i Antoni Gralak. 
 
http://www.myspace.com/rastasize 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki