ARTYSTA

RASTASIZE

Rastasize to: wrocławski producent i multiinstrumentalista Krystian „K-Jah” Walczak i Dawid Portasz (znany z Jafia Namuel). Nagrali oni płytę w Kingston na Jamajce, w legendarnym studio Tuff Gong, założonym przez Boba Marleya. 
Na płycie gra światowa elita jamajskich muzyków z sekcją rytmiczną Sly Dunbar & Robbie Shakespeare na czele (nagrywali m.in. z Black Uhuru, Peterem Toshem, Grace Jones czy Shinead O’Connor), Deanem Fraserem (saksofonista Boba Marleya), muzykami Dubtonic Kru, czy muzykami grającymi na co dzień z takimi tuzami jak Shaggy, czy Damian i Ziggy Marley. Album „Day by Day” został zrealizowany przez najlepszych jamajskich inżynierów dźwięku, odpowiedzialnych m. in. za płyty Marleya. W efekcie powstała pierwsza w pełni autorska płyta artystów z Europy nagrana od początku do końca w Tuff Gong. Muzyka Rastasize to nowoczesna odsłona roots reggae z mocnym groovem i górującym nad wszystkim, wokalem Dawida Portasza, który nadaje całości szczególnego charakteru. W role producenta muzycznego płyty i aranżera wcielił się Mateusz Pospieszalski. Wszystko to sprawiło, że Rastasize „Day by Day” to album na najwyższym, światowym poziomie. 16 sierpnia na festiwalu w Ostródzie formacja Rastasize zagrała swój pierwszy koncert - promujący album „Day by Day”. W koncertowym składzie RASTASIZE znaleźli się m.in. muzycy jamajkiej grupy Dubtonic Kru, związanej ze studiem Tuff Gong, oraz jedna z najlepszych polskich sekcji dętych: Mateusz Pospieszalski i Antoni Gralak. 
 
http://www.myspace.com/rastasize 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki