ARTYSTA

RAGGATTACK

Zespół RAGGATTACK powstał w marcu 1999r. w Łodzi. Grupa proponuje raggamuffin i dancehall, style reggae popularne na całym świecie a nie istniejące na polskim rynku muzycznym. Chociaż muzyka zespołu głównie opiera się na pulsacji reggae, słychać w niej także inspiracje muzyką soul, rhytm’n’blues, dub, jungle, a nawet hip hop. Grupa podąża w kierunku wyznaczonym przez wykonawców takich jak: CJ LEWIS, DIANA KING, SHAGGY, SHABBA RANKS. Dużym walorem zespołu są dwaj bardzo widowiskowi wokaliści: Henry Mmereole i William Danaya (Nigeria) śpiewający w stylu najlepszych D.J.-ów jamajskich, tworząc parę żywiołowych showman’ów, nie mającej porównania na polskiej scenie muzycznej. Grupa debiutowała w Warszawie na koncercie Dni Ziemi na Polach Mokotowskich. Podczas festiwalu SOUNDMAN MUSIC w Węgorzewie zespół zajął I miejsce. Po festiwalu REGGAE NAD REGĄ w Trzebiatowie ukazała się pochlebna recenzja w Teleexpresie (07.08.99r.).Po występie zespołu na PRZYSTANKU WOODSTOCK w Żarach grupa została określona przez Jurka Owsiaka jako największe odkrycie tej imprezy. 14.08.1999r. RAGGATTACK wystąpił na festiwalu TAM GDZIE BIJĄ ŹRÓDŁA na szczycie góry Równica koło Ustronia, grając obok JUNIOR DELGADO- Jamajka, ZION TRAIN-Londyn. Całość koncertu transmitował 2 Program TVP i retransmitowała TV Polonia. Ostatnimi ważnymi koncertami były: festiwal MEGA TATOO w Warszawie, WIGILIA CHARYTATYWNA w Hali Expo, VIII Finał WOŚP oraz KOLOROWA TOLERANCJA. 29.11.1999r. na rynku ukazała się płyta “...reggae’owych świąt!!!”, na której gościnnie zaśpiewali: JAFIA NAMUEL, JAREX, PAWEŁ GUMOLA, TRANSMISJA i ANDRZEJ KRZYWY. Od początku istnienia grupa współpracowała z Radiem Łódź, w studiu którego został zarejestrowany materiał demo. W marcu 2000r. grupa zmieniła formułę grania i występowała na scenie z automatem perkusyjnym i syntetycznym basem, co znacznie poprawiło jakość brzmienia. Skład zespołu: Henry Mmerole- vocal, William Danaya- vocal, Joanna Maksymowicz- vocal, Bartek Dyner – bass, keyb.prog., Michał Maszczyk- trumpet.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki