ARTYSTA

SŁOMA i PRZEDWIETRZE

Przedwietrze (Słoma - K.Pachla - Daniel - Kolor - Kabat) to projekt muzyczny rodem z "Bębnowego Zagłębia" - okolic Lubartowa i Lublina.
 
Krzysztof Pachla - sax i klarnet. Rewelacyjny solista i aranżer, od wielu lat współtworzący niezliczoną ilość programów estradowych, lokalnie w Lublinie, oraz poza granicami Polski.
Daniel Słomiński - gitara, śpiew, bębny.. Potężny potencjał, duża dojrzałość, mimo młodego wieku.
Karol - Kolor - Bass i kontrabas. Związany niegdyś, z alternatywną sceną muzyczną Warszawki ......TRAWNIK.... itd. Od jakiegoś już czasu prowadzi zainicjowaną przez siebie formację KOOLOR SKŁAD ... Jassowy U z kreską 
Kabat - puzon, gitara, śpiew. Słyszeliście Komishe Piltzen, Scenę Pustą, Skubańce, Kollor Skład ? Tam też grał Kabat.
Słoma - perkusja, śpiew, bębny... "Praojciec Bębnoróbstwa " na lubelskiej ziemi, prekursor bębniarstwa w PRL-U, miłośnik rytmów, muzykant, Jerzego "Słomę" Słomińskiego można uznać za prekursora gry na bębnach w Polsce. Związany niegdyś z Jackiem Kleyffem, Antoniną Krzysztoń, współpracował tez z takimi formacjami jak Izrael, Brygada Kryzys, Scena 80.
 
O SOBIE MÓWIĄ: ......To co gra zespół muzyczny PRZEDWIETRZE z podlubelskiej wsi ... to próba połączenia ulubionych gatunków, ekspresji, stylów i fascynacji muzycznych jakie łączą uczestników przedsięwzięcia. A wcale nie jest ich tak dużo (?): Afro - Funk - Rege - Jazz -Ethno - Ska. Jak ktoś wpadnie, żeby posłuchać ......to może zauważyć , że jest mniej Bębnów niż w zespołach, w których grał Słoma ..... więcej Jazzu niż w tych, które współtworzył Karol Kolor, ....... mniej Fanka niż w tych w których Daniel.... tyle Regge i Ska, ile lubi Kabat ......i mamy szczerą nadzieje , że tyle Przestrzeni ile trzeba Krzysiowi , żeby rozwinął skrzydła ....
 
KONTAKT: slomaslo2@o2.pl ; tel.  0 595 150 089

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki