ARTYSTA

PROJECT ZION

Project Zion jest formacją, która powstała w listopadzie 2001r. Ich muzykę można ogólnie określić jako reggae, jednak w ich twórczości da się usłyszeć elementy roots, ragga, czy odrobinę ska. Miejscami zespół wybiega poza granice gatunku, co powoduje, że ich koncerty stają się barwne, nie dopuszczając do znudzenia słuchacza. Porównując z zespołami, z polskiego podwórka należałoby użyć określeń: mistyczni jak Bakshish, melodyjni jak Daab i energiczni jak Paprika Korps. Na uwagę zasłguje ciekawa i oryginalna klawiszowa przestrzeń oraz trzy bardzo różne wokale, odnajdujące się w jednym mianowniku, ale nie zabrakło również mocnych gitar uzupełnionych pulsującą sekcją rytmiczną. W sferze tekstowej poruszane są tematy: polityki, wiary, miłości, problemów społecznych i światowych. Mają na swoim koncie wiele koncertów plenerowych i klubowych. Występowali na reggae festiwalach, takich jak: Ost-Rock-Reggae Festiwal 2002 gdzie zdobyli nagrodę publiczności, Reggae Dub Festiwal w Bielawie 2002, Ostróda Reggae Festiwal 2005, Nie Zabijaj w Jastrzygowicach 2006, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim 2007 . W czerwcu 2007 zdobyli II miejsce na Ogólnopolskim przeglądzie muzyki reggae w Kielcach. Zespół grał na tych samych scenach z wieloma gwiazdami, m.in.: US3, Yellow Umbrella, Habakuk, Tumbao, Bakshish, T-Love, Sistars. W grudniu 2005 r. wydali własnym sumptem swoją debiutancką płytę pt. „Lionman”. Do utworu „Let your heart be free” został nakręcony teledysk, który ukazał się na płycie jako dodatek do czasopisma reggae „Free Colours”, a numer pt. „Muzyka reggae” znalazł się na składance „Skokami ku wolności”. Wszyscy muzycy pochodzą z Tarnobrzega . Część z nich udziela się bądź udzielała w takich formacjach jak: Niech się stanie jasno, Dusza.
 
Skład Project Zion: 
 
Michał "Michael Zion" Wydro - wokal 
Klaudiusz "Sardyn" Wolski - perkusja 
Piotr "Kilian" Kiliański - instr. klawiszowe 
Artur "Zyga" Zygiert - bas 
Marcin "Zielak" Zieliński - gitara rytmiczna 
Tomasz "Jasny" Sałata - gitara prowadząca.
 
Muzyka, informacje, fotki, klipy na: www.projectzion.art.pl

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Rower do miasta

21.08.2017 | 11:25 przez rafaljamaica

Świąteczny CeDeEr po raz ostatni

21.08.2017 | 11:07 przez Pass'ta Rasta

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

21.08.2017 | 10:00 przez marousz

magazyn

21.08.2017 | 09:05 przez Fionnka009

adidas samba uomo

21.08.2017 | 06:09 przez eijsinkirfa

adidas yeezy ultra herren sale

21.08.2017 | 05:42 przez eijsinkirfa

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki