ARTYSTA

PARASSOL

PaRasSol powstał na przełomie 2007/2008 roku w Solcu Kujawskim zbierając młodych muzyków z Torunia i Solca. Naszą twórczość określamy mianem melodyjnego Roots/Reggae z elementami Dub’u aczkolwiek zróżnicowane gusta muzyczne nie pozwalają nam się zaszufladkować. W ciągu pierwszego roku działalności przygotowywaliśmy materiał do nagrania pierwszej, debiutanckiej płyty, do koncertowania i występów na festiwalach promujących młode zespoły. W 2009 roku zajęliśmy II miejsce na festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wlkp, natomiast w sierpniu 2010 roku wygraliśmy konkurs młodych zespołów na największym festiwalu muzyki reggae w Polsce w Ostródzie (Ostróda Reggae Festival. Ten sukces otworzył nam drogę do nagrania debiutanckiej płyty. Cały rok 2010 poświęciliśmy na ten cel. Materiał nagrywaliśmy w zaprzyjaźnionym Madżonga Studio (pod okiem świetnego realizatora Jarka „U-Jara” Hajmanna). Na jesień 2011 roku na polskim rynku ukazała się płyta zatytułowana „Krok Do Przodu”, odebrana bardzo dobrze przez cały polski rynek muzyczny muzyki reggae. Znaleźliśmy również wydawcę – był nim Zima Records), specjalizujący się w promocji i sprzedaży płyt muzyki reggae w Polsce. Płyta wydana w ilości 500 egzemplarzy rozeszła się szybko i dzięki czemu znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce i tym samym zostaliśmy nominowani do największych nadziei polskiego reggae w 2011 roku według czasopisma „Free Colours”. Wraz z wydaniem płyty zostaliśmy zaproszeni do zagrania promocyjnej trasy koncertowej po Polsce na przełomie października i listopada 2011 roku wraz z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – zespołem Dubska i Miasto. Trasa wypadła, według nas, a także słuchaczy i organizatorów, znakomicie i jednocześnie podniosła nasze koncertowe umiejętności. W bogatym w wydarzenia 2011 roku, zdążyliśmy jeszcze zagrać koncert na żywo w Studio Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, który jednocześnie patronował naszej płycie. Wraz z 2012 roku w zespole nastąpiła reorganizacja, część muzyków z Solca Kujawskiego zakończyła współpracę z zespołem, a pozostali członkowie kontynuują działalność w Toruniu. W bieżącym roku przygotowujemy nowy materiał oraz koncertujemy w klubach i w plenerze. W 2012 zespół miał okazje wystąpić na Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny.
 
Skład:
 
Paweł Pietkiewicz - Wokal, rytmiczna
Łukasz Roszczynialski - Gitara prowadząca
Paweł Dardziński - Bas
Paweł Rychert - Klawisze
Kamil Nowosiad - Perkusja

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki